Policjanci znaleźli 50 gramów marihuany, substancję psychotropową w postaci metamfetaminy oraz tabletkę ecstasy

Chodzież Najnowsze Regiony Wydarzenia

1 listopada policjanci z Margonina zatrzymali z narkotykami dwóch mężczyzn. Jeden z nich prowadził auto pod ich wpływem. Za wejście w konflikt z prawem odpowiedzą przed sądem. Grozi im surowa kara.

Policjanci przed godziną 2.00 w centrum Margonina zatrzymali do kontroli drogowej golfa, w którym znajdowało się 5 osób. Nerwowe zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia mundurowych. Ci postanowili sprawdzić trzeźwość kierowcy. Kiedy okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy, podjęli decyzję o wykonaniu w szpitalu badań moczu z uwagi na podejrzenie, że może być pod wpływem narkotyków. To badanie potwierdziło, że 21-latek był pod wpływem marihuany. Policjanci znaleźli przy nim narkotyki w postaci blisko 50 gramów marihuany, substancję psychotropową w postaci metamfetaminy oraz tabletkę ecstasy. Jeden z jego pasażerów także miał przy sobie porcję metamfetaminy.

Funkcjonariusze zatrzymali obu młodych mężczyzn i przewieźli do policyjnego aresztu. Od kierowcy pobrano krew do badań na obecność substancji zabronionych. Jemu też zatrzymano w formie elektronicznej uprawnienia do kierowania. W miejscu zamieszkania 21-latka policjanci ujawnili także niewielką ilość marihuany.

Kierowca usłyszał łącznie 5 zarzutów dotyczących posiadania narkotyków, udzielania odpłatnie i nieodpłatnie tychże substancji. Śledczy w jego przypadku czekają jeszcze na wyniki badań krwi, bowiem jeśli potwierdzi się, że kierował pod wpływem substancji prawnie zabronionych, będzie miał uzupełniony zarzut o ten właśnie czyn. Decyzją prokuratora mężczyzna raz w tygodniu będzie stawiał się w siedzibie Policji na dozór.

Pasażer, który posiadał metamfetaminę także usłyszał stosowny zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Kierowcy za wejście w konflikt z prawem grozi do 10 lat więzienia, pasażerowi za posiadanie narkotyków do 3 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Chodzież