Zwycięstwo Lubuszanina Trzcianka w ważnym meczu i awans w tabeli!

Najnowsze Sport Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Bardzo istotny dla układu czołówki tabeli był sobotni pojedynek pomiędzy MKS Hydro Lubuszaninem Trzcianka a Akademią Piłkarską Reissa Poznań.

Gospodarze przystąpili do rywalizacji z piątego, a goście z czwartego miejsca. Podopieczni Jarosława Feciucha osłabieni byli brakiem Szymona Wachowiaka, Mikołaja Turka oraz w dalszym ciągu Kacpra Grygiera.

Początek meczu bardzo dobrze rozpoczął Lubuszanin. Przed polem karnym sfaulowany został Marcin Urbański, do piłki podszedł Paweł Iwanicki, który z 25 metrów pokonał bramkarza rywali. W 17 minucie arbiter pokazał czerwoną kartkę trenerowi zespołu z Poznania, odsyłając go na trybuny. W 29 minucie w polu karnym sfaulowany został Mikołaj Łuczak. Do piłki podszedł Mariusz Kina i pewnym uderzeniem podwyższył prowadzenie naszego zespołu. W pierwszej połowie kilkoma świetnymi interwencjami popisał się Maksym Kolisnyk i do przerwy oba zespoły schodziły do szatni przy prowadzeniu Lubuszanina 2-0.

Druga połowa rozpoczęła się źle dla trzcianeckiego zespołu. Już w 46 minucie Adrian Jessa faulował, wychodzącego na czystą pozycję, napastnika gości, za co został ukarany czerwoną kartką. Ta sytuacja nie zdezorganizowała gry defensywnej Lubu, który dobrze spisywał się w obronie, a do tego bardzo silnym punktem między słupkami był Maksym Kolisnyk. W 52 minucie, po zagraniu Łukasza Cyruka, bardzo bliski pokonania golkipera przyjezdnych był Marcin Urbański, ale przestrzelił w dogodnej sytuacji. W 64 minucie liczba zawodników w obu zespołach wyrównała się, ponieważ za brutalny faul na bramkarzu Lubuszanina, czerwoną kartką ukarany został jeden z zawodników AP Reissa. Mimo kilku akcji obu drużyn, do końca spotkania wynik już się nie zmienił i ostatecznie Lubuszanin wygrał 2-0, przesuwając się na czwarte miejsce w tabeli. W najbliższą niedzielę (28 listopada) zespół z Trzcianki ma rozegrać ostatni mecz tej rundy. W Poznaniu zmierzy się z miejscowym Przemysławem. Początek meczu o godz.12:00.

Skład Lubuszanina Trzcianka: Z. Tomczyk (14′ M. Kolisnyk) – I. Yurchenko, A. Jessa, M. Kina, J. Fatyga (49′ P. Truszkowski) – M. Łuczak (75′ K. Kasperek), F. Kottas, P. Iwanicki, W. Correa (14′ P. Wicher), Ł. Cyruk – M. Urbański.