Dwóch z narkotykami

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

MARGONIN. 13 października policjanci z Margonina zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami. Nie jest także wykluczone, że jeden z nich – kierowca – prowadził samochód pod wpływem substancji zabronionej. Za wejście w konflikt z prawem grozi im kilka lat więzienia.

Do zatrzymania doszło w nocy w Lipiej Górze.

Policjanci podczas pełnienia służby patrolowej napotkali siedzących w samochodzie dwóch mężczyzn. Nerwowe zachowanie kierowcy i pasażera wzbudziło podejrzenia mundurowych. Okazało się, że słusznie. Przy 28-letnim kierowcy znaleziono porcję amfetaminy. Ponadto badanie narkotestem dało wynik pozytywny na obecność substancji zabronionej w organizmie. Pasażer także nie pozostał bez winy. Miał przy sobie kilka tabletek ecstazy oraz marihuanę. W jego mieszkaniu znaleziono kolejną porcję narkotyku. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do siedziby chodzieskiej Policji, gdzie usłyszeli zarzuty ? informuje asp. Karolina Smardz-Dymek z chodzieskiej Policji.

27-latek usłyszał zarzut posiadania i udzielenia substancji zabronionych, zaś kierowca – posiadania amfetaminy. Śledczy czekają jeszcze na wyniki badań krwi mężczyzny. Może się okazać, że będzie on miał uzupełniony zarzut o kierowanie pojazdem pod wpływem substancji psychotropowej.

Obu mężczyznom za wejście w konflikt z prawem grozi surowa kara.

 (Red.)

 Fot. KPP Chodzież