„Niezłomny” – zwyciężą najsilniejsi!

Interwencje kraj Najnowsze Sport Wydarzenia
Kilkunastokilometrowe marsze z plecakiem, do wykonania niezliczona liczba pompek i zjazd z dwunastometrowej wieży na linie. To niektóre zadania, z jakimi muszą poradzić sobie kandydaci w projekcie „Niezłomny”.
27.08.2022 Włościejewki
Projekt Wojownik Niezłomny.
Gra terenowa.
Fot. DWOT
Do eliminacji zgłosiło się 30 śmiałków. Przetrwało 11. Gra rozpoczęła się od eliminacji i wstępnej preselekcji. Kolejny etap, to przetrwanie trzech dni spędzonych na ćwiczeniach i zadaniach, jakie przygotowali dla żołnierzy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej instruktorzy. Idealny kandydat, to taki, który nie boi się wyzwań i chce sprawdzić, dokąd sięgają
granice jego wytrzymałości psycho-fizycznej. Zadania, z którymi musieli zmierzyć się żołnierze, wymagały skupienia – to m.in. nauka wiersza podczas ogromnego wysiłku fizycznego. Każdemu zawodnikowi nadano numer, którym musiał się posługiwać.
Na poszczególnych punktach, sędziowie oceniali jakość wykonania zadań i dokonywali selekcji. Osoba, która zebrała trzy minusy w ciągu dnia- odpadała z konkurencji o tytuł „Niezłomnego” a to oznaczało powrót do domu. Na odpoczynek
w ciągu całego dnia żołnierze mieli zaledwie 3 godziny.
27.08.2022 Włościejewki
Projekt Wojownik Niezłomny.
Gra terenowa.
Fot. DWOT
Uczestnicy musieli między innymi wykonać zjazd na linie z 12-metrowej wieży, pokonać tor przeszkód a w trakcie biegu recytować wiersz i układać puzzle na czas, równocześnie odpowiadając umiejętnie na pytania instruktora (nie mogli wyjawić zbyt wielu informacji na swój temat). Jednym z trudniejszych elementów był marsz na azymut, wykonanie strzelania w zmęczeniu oraz przeprawa przez jezioro z użyciem liny.
27.08.2022 Włościejewki
Projekt Wojownik Niezłomny.
Gra terenowa.
Fot. DWOT
To już druga edycja projektu „Niezłomny”. Potwierdziliśmy, że jest to gra do której należy się przygotować. Uczestnicy – nasi żołnierze, są silni, jednak każdy z nas ma swoje granice. Kondycja fizyczna jest tutaj podstawą, ale okazuje się, że ogromne
znaczenie ma również czynnik psychiczny. Celowo nie pozwalamy uczestnikom zbyt wiele odpoczywać. Do mety mogą dotrzeć tylko najlepsi, czyli „Niezłomni” – tłumaczy por. Sylwester ZUGAJ, pomysłodawca projektu, żołnierz 12 WBOT. Najtrudniejszym dla mnie elementem był długi marsz w 30 – stopniowym upale, z plecakiem, wyposażeniem i zgrzewką wody, którą musieliśmy nieść w rękach.
27.08.2022 Włościejewki
Projekt Wojownik Niezłomny.
Gra terenowa.
Fot. DWOT
W międzyczasie wykonywaliśmy również ćwiczenia. Przystępując do „Niezłomnego”, chciałem sprawdzić swoje możliwości. Udało się – komentuje kpr. Patryk KRAJEWSKI, który ukończył „Niezłomnego”. Niektórzy uczestnicy programu już teraz deklarują, że spróbują swoich sił w kolejnej edycji i powalczą o tytuł „Niezłomnego”.
27.08.2022 Włościejewki
Projekt Wojownik Niezłomny.
Gra terenowa.
Fot. DWOT
por. Anna JASIŃSKA- PAWLIKOWSKA
foto: DWOT
12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej