Dyrektor wałeckiego szpitala wojskowego odwołany

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. 31 lipca został odwołany dyrektor 107. Szpitala Wojskowego Marek Kornet.

Kontrakt z M. Kornetem był podpisany do 30 września 2020 roku. Dyrektorem był niecałe 5 lat. Przyczyną odwołania były wyniki ubiegłorocznej kontroli, która została przeprowadzona w szpitalu na przełomie września i października.

To był na pewno pretekst, bo nie udało mi się na przykład wszystkiego zrobić na czas, czy nie naliczałem kar umownych… Jednak efekt finalny był zadowalający. Nie było rażących zaniedbań. Minister stracił po prostu do mnie zaufanie – mówi M. Kornet. – Trochę szkoda, że nie zauważono, ile przez ostatnie 5 lat się zmieniło w szpitalu i ile udało się zrobić w tak krótkim czasie, ale nie będę się z nikim kopać z tego powodu. Po prostu mój nadzór był niewystarczający i chcę podkreślić, że nie mam żadnych pretensji do załogi. Przy takich brakach kadrowych zrobiliśmy razem naprawdę wiele.

Nieoficjalnie udało się dowiedzieć, że M. Kornet od października br. dalej będzie zawodowo związany ze służbą zdrowia, ale już nie w Wałczu. Niestety były już dyrektor nie chciał powiedzieć co i gdzie będzie robił.

mk / www.extrawalcz.pl