Dyżurny pilskiej jednostki asp. sztab. Andrzej Kozieł zapobiegł tragedii

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIłA. Powiedział ? Mam wszystkiego dosyć? i wyszedł z domu. Chciał się zabić. Funkcjonariusz zachowując zimną krew i opanowanie umiejętnie przeprowadził rozmowę, która pozwoliła uratować desperata.

W sobotę dyżurny pilskiej jednostki asp. sztab. Andrzej Kozieł otrzymał pilne zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego: ?Mieszkaniec powiatu pilskiego wyszedł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie?. Doświadczony policjant natychmiast skierował na miejsce dwa policyjne patrole. Jednocześnie sam nawiązał kontakt telefoniczny z siostrą mężczyzny.

?Dyżurny wykorzystując swoje doświadczenie, umiejętnie pokierował rozmową, aby pomimo emocji i strachu kobieta nawiązała kontakt z bratem. Będąc cały czas na linii telefonicznej, policjant słyszał jak mężczyzna oddala się i mówi, że ma już wszystkiego dosyć. Dyżurny w trakcie rozmowy pomagał zgłaszającej opanować emocje. Ostatecznie wspólnie doprowadzili do tego, że desperat wrócił do domu. Po chwili na miejsce dotarli funkcjonariusze. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu ? mówi mł. asp. Jędrzej Panglisz z KPP w Pile.

Umiejętne porowadzenie rozmowy w sytuacji zagrożenia życia oraz zdecydowane działania policyjnego dyżurnego zapobiegły tragedii.

 (Red.)

 Fot. KPP Piła