Działania strażaków w związku z wirusem SARS CoV-2

Chodzież Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. W związku z epidemią koronawirusa, strażacy z powiatu chodzieskiego oprócz zadań statutowych podejmują szereg  dodatkowych działań. 

Działania strażaków w związku z zagrożeniem zakażeniem wirusem SARS CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19 w miesiącu marcu i kwietniu 2020 roku:

Jednostki ochotniczych straży pożarnych powiatu chodzieskiego, prowadzą cykliczną akcję polegającą na przekazywaniu komunikatów poprzez urządzenia nagłaśniające w pojazdach pożarniczych, informując społeczność lokalną o zagrożeniu zarażeniem koronawirusem i apelując przy okazji aby zostać w domu. Udział w informowaniu mieszkańców powiatu chodzieskiego biorą strażacy z OSP KSRG Milcz, OSP Chodzież, OSP Laskowo oraz OSP Holiodorowo.

Ponadto strażacy ochotnicy dysponowani są do działań w ramach wsparcia ośrodków pomocy społecznej w niesieniu pomocy osobom pozostającym w kwarantannie. W każdej gminie wytypowano po jednej jednostce OSP, które są przewidziane do dostarczania żywności osobom będącym w izolacji i kwarantannie.

Szczegółowe informacje dotyczące koronawirusa można uzyskać na stronie internetowej komendy pod linkiem:  http://www.chodziez.psp.wlkp.pl/aktualnosci/680-informacje-zwiazane-z-koronawirusem

Mł. bryg. Leszek Naranowicz

Fot. archiwum JRG