Pięciu podejrzanych o narkotykową przestępczość

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu w krótkim czasie zatrzymali 5 podejrzanych o narkotykową przestępczość. Funkcjonariusze w przeciągu dwóch dni ujawnili łącznie blisko kilogram różnych narkotyków. Przestępczość narkotykowa jest szczególnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Zażywanie substancji psychoaktywnych może doprowadzić do utraty nie tylko zdrowia ale i życia.

Wałeccy policjanci nieustannie prowadzą działania ukierunkowane na przestępczość narkotykową. W tego rodzaju działania angażują się policjanci ze wszystkich wydziałów jednostki, a zwalczanie przestępczości narkotykowej to jeden z priorytetów komendy. Przed weekendem został zatrzymany 21 latek, który posiadł przy sobie jak i w miejscu zamieszkania znaczne ilości różnych narkotyków.

Ujawniona i zabezpieczona przez funkcjonariuszy ilość narkotyków wskazywała, iż środki te miały przeznaczenie handlowe. Kolejny to 39 i 20 latek, którzy również posiadali narkotyki.  Ponadto 20 latek odpowie za prowadzenie pojazdu wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi oraz za kierowanie pojazdem pod działaniem marihuany.

W ciągu tylko dwóch dni policjanci zabezpieczyli kilogram różnych narkotyków. Wobec dwóch sprawców Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.  Na okres dwóch miesięcy wobec 20 latka i wobec 39 letniego mężczyzny na okres jednego miesiąca.  Wobec pozostałych prokurator zastosował dozory policyjne. Za posiadanie znacznej ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

KPP Wałcz