Dzielnicowi kontrolują kąpieliska

Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, komisariatów i posterunku regularnie kontrolują zbiorniki wodne. Na terenach rekreacyjnych, szczególnie w rejonie kąpielisk niestrzeżonych, nasi mundurowi spotykają się z mieszkańcami, rozmawiają, a także weryfikują, czy nie dochodzi tam do naruszenia obowiązujących przepisów prawa.

Wakacje już trwają, a co się z tym wiąże wielu z nas wypoczywa nad wodą, tym bardziej, że pogoda dopisuje. Policjanci w ramach ogólnopolskiej kampanii ?Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą? oraz akcji ?Bezpieczne Wakacje? dbają o to, aby osoby korzystające z letniego wypoczynku czuły się bezpiecznie.

Policja: -Cały czas apelujemy i przypominamy, aby w tym letnim czasie dbać o bezpieczeństwo swoje oraz najbliższych i krewnych. Wystarczy dosłownie chwila nieuwagi i może dojść do niebezpiecznej sytuacji nad wodą.

Dlatego od początku wakacji złotowscy dzielnicowi oraz ich koledzy z całego powiatu, dokładnie sprawdzają zbiorniki wodne znajdujące się w miastach i gminach powiatu złotowskiego.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pobrane-1-1024x768.jpg

-Dzielnicowi w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom wypoczywającym nad wodą zaplanowali wzmożone patrole w rejonach wód, gdzie mogą wypoczywać turyści. W trakcie realizowanych zadań dbają o to, aby były przestrzegane wszystkie zasady bezpieczeństwa związane z wypoczynkiem. Sprawdzają między innymi stan trzeźwości osób korzystających ze sprzętów wodnych oraz stan techniczny tych pojazdów. Najważniejszym zadaniem jest jednak kontrola miejsc niestrzeżonych kąpielisk tzw. dzikich kąpielisk – mówi podkom. Maciej Forecki ze złotowskiej Policji.

Policyjne patrole nad wodą będą kontynuowane aż do września.

(Red.)

Fot. KPP Złotów