DZIELNICOWI W TROSCE O DZIAŁKOWICZÓW

Inwestycje Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

Dzielnicowi z Policji w Wałczu przeprowadzili działania informacyjno- edukacyjne dla działkowiczów Pracowniczych Ogrodów Działkowych na ulicy Ciasnej. Celem akcji było przypomnienie o zabezpieczaniu mienia przed aktami wandalizmu oraz kradzieżom i włamaniom.

Dzielnicowi przygotowali materiały prewencyjne, które trafiły między innymi do zarządu oraz dla właścicieli ogródków działkowych. Policjanci apelowali do działkowiczów o niepozostawianie swojego mienia bez nadzoru, a także o „sąsiedzką czujność”. Okres wakacyjny sprzyja kradzieżom i włamaniom nie tylko do domów i mieszkań.

Dzielnicowi rozmawiają z osobami przebywającymi na terenie ogródków działkowych o różnego rodzaju zagrożeniach jakie mogą ich spotkać ze strony nieuczciwych osób. Podczas rozmów policjanci udzielają rad jak należy postępować, aby nie stać się ofiarą kradzieży i włamania. Właściciele ogródków również mają duży wpływ na bezpieczeństwo. Warto o nie dbać wspólnie z sąsiadami. Na zasadzie wzajemności zwracajmy np. uwagę na osoby nieznajome, które chodzą po terenie ogrodu – podkreślał st. asp. Maciej Rajewski.

Dzielnicowy wspomniał również o aplikacji moja komenda i Krajowej Mapie Zagrożeń.

KPP Wałcz