Dzisiaj w Galerii na Starym Rynku zobaczymy “Ludzi sztuki”

Najnowsze Piła Wydarzenia

UJŚCIE. Dzisiaj o godz. 18.00, w Galerii na Starym Rynku odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Grażyny Banaszkiewicz “Ludzie sztuki”. Na wystawie, organizowanej w ramach Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki z udziałem Ujskiego Dom Kultury, będzie można podziwiać wizerunki wybitnych twórców.

Zdjęcia z cyklu “Ludzie Sztuki” były realizowane w trakcie różnych krajowych i zagranicznych artystycznych wydarzeń towarzyskich czy przypadkowych spotkań. Stanowią doskonałe portrety artystów. Na wystawie będzie można zobaczyć m.in. fotografie takich postaci jak David Cerny, Zygmunt Baumann, Ryszard Horowtiz, Maciej Mańkowski, Izabela Gustowska, Ralph Schraivogel, Agnieszka Duczmal, Julia Hartwig, Ryosuke Suho, Ryszard Krynicki, prof. Jadwiga Kaliszewska i Dominik Połońdski oraz Orlan.  

Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki jest organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu przeglądem twórczości wielkopolskich fotografów. W ramach festiwalu odbywają się działania edukacyjne, konkursy i wystawy fotograficzne podejmujące tematykę regionu. Jedna z takich wystaw odbędzie się właśnie w ujskiej Galerii na Starym Rynku. Potrwa do 31 października.


(WM), Źródło: UDK