ERASMUS DAY – dlaczego warto studiować poza granicami kraju

Edukacja Najnowsze Piła Wydarzenia

Studia to doskonały moment do nawiązywania przyjaźni, zdobywania doświadczenia akademickiego, poznania studentów z całego świata. Takie możliwości daje międzynarodowy program wymiany akademickiej ERASMUS+


Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile, od roku 2007, gości u siebie studentów zagranicznych i wspiera wyjazdy swoich studentów poza granice kraju. Każdego roku w murach Uczelni przebywa kilkudziesięciu studentów zagranicznych i to właśnie oni, wraz z lokalnymi studentami, opowiedzieli – dlaczego warto skorzystać z niesamowitej studenckiej przygody.

Okazją do spotkania z Erasmusami, stał się ERASMUS DAY, który Dział Współpracy Międzynarodowej Uczelni, organizuje od wielu lat. Tym razem studenci zagraniczni mówili m.in.: o kambodżańskich tradycjach i zwyczajach, o studiowaniu we włoskiej Pavii, o doświadczeniach, które zmieniają studenckie życie oraz o poznawaniu nowych miejsc na świecie.


Studenci z ANS w Pile, którzy skorzystali z programu wymiany międzynarodowej, przedstawili zalety studiowania poza granicami i pokazali drogę – od bycia opiekunem studentów programu Erasmus+ w Polsce, po stanie się uczestnikiem programu i studiowaniu w Turcji.


Erasmusi skosztowali polskich przysmaków, a na koniec wspólnie z polskimi studentami, stworzyli mural, który wypełniony został flagami z różnych stron świata.


ERASMUS DAY ponownie ukazał, że mimo różnic kulturowych, religijnych – studenci z różnych państw, stanowią akademicką rodzinę, którą łączą te same wartości.

 

Aleksandra Fabiszak
Kierownik Działu Rektora
Rzecznik prasowy

Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile