Handlarz narkotyków zatrzymany. Wpadł, gdy porcjował narkotyki

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

WYRZYSK/SZAMOCIN. Funkcjonariusze z wyrzyskiego komisariatu zatrzymali 46-latka, który odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz ich dystrybucję na terenie powiatu chodzieskiego oraz pilskiego. Mężczyzna usłyszał 30 zarzutów.

Policjanci z Wyrzyska na bazie dokonanych ustaleń pozyskali informację, że jeden z mieszkańców gminy Szamocin może posiadać znaczne ilości narkotyków, a także zajmować się ich dystrybucją na terenie powiatu pilskiego. W niedzielę, 16 stycznia 2022 roku funkcjonariusze przeszukali jego miejsce zamieszkania.

-Podczas czynności mężczyzna przebywał w pomieszczeniu gospodarczym i był w trakcie porcjowania kilkunastu paczek z narkotykami. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 1,3 kilograma amfetaminy, a do tego wagę elektroniczną, woreczki strunowe oraz ponad 3000 złotych w gotówce – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile. -Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna wielokrotnie udostępniał narkotyki innym osobom. W ciągu kilku następnych dni zostały zatrzymane kolejne 3 osoby, które były powiązane z tym przestępczym procederem.

46-latek usłyszał ostatecznie 30 zarzutów.

-29 z nich dotyczyło udzielania narkotyków, które mężczyzna sprzedawał na terenie powiatu pilskiego oraz chodzieskiego. Ostatni zarzut dotyczył posiadania znacznej ilości narkotyków, którą zabezpieczyli policjanci – dodaje Zeszot.

Mieszkańcowi gminy Szamocin grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(Red.)
Fot. KPP Piła