IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE „NIKE 2022” NA STADIONIE PRZY OKRZEI

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

Na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile odbyły się XXXVI Igrzyska Lekkoatletyczne “Nike 2022”. W zawodach wzięło udział blisko 40 uczniów ze specjalnych  placówek szkolno-wychowawczych SOSW im. Marii Grzegorzewskiej w Pile, z Jastrowia, Zespołu Szkół w Gębicach.

Zawodnicy rywalizowali w biegach, skoku w dal, rzucie piłką palantową. Dopingował ich m.in. Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, który także wręczał puchary i medale zwycięzcom. Wydarzenie wsparł finansowo Powiat Pilski-Starostwo Powiatowe w Pile. – To niezwykle cenna inicjatywa. Brawo dla zawodników i organizatorów – powiedział.

Organizatorem Igrzysk było Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe “Sprawni Razem”. – Uczniowie dla z siebie wszystko, woli walki im nie brakowało – podsumował Piotr Swadzyniak, prezes Stowarzyszenia.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą Igrzysk Nike była śp. Aleksandra Błażejewska, nauczyciel pedagogiki specjalnej, która uważała, że najlepszą rehabilitacją dla dzieci i młodzieży z lekką niepełnosprawnością intelektualną jest sportowa rywalizacja. Na wczorajszych zawodach obecne były także córka oraz wnuczka p. Aleksandry. Zawodnikom kibicowali i pomagali m.in. uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Pile.

 

  • Starostwo Powiatowe w Pile