Jechał po kilku piwach i “na czerwonym”, bo… spieszył się do fryzjera

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Policjanci drogówki z Wałcza zatrzymali 28-letniego kierowcę, który nie zważał na czerwone światło, bo – jak się tłumaczył – spieszył się do fryzjera. Ponadto prowadził pojazd po alkoholu. Pośpiech i wypity alkohol kosztowały go utratę prawa jazdy i tysiąc złotych grzywny.

-Policjanci drogówki, pełniąc służbę nieoznakowanym radiowozem patrolowali drogę K22. W pewnym momencie zauważyli osobowego opla, który nie zatrzymał się, kiedy na sygnalizatorze pojawiło się czerwone światło. Policjanci ruszyli więc za nim ? mówi asp. Beata Budzyń z wałeckiej Policji. – Po zatrzymaniu funkcjonariusze na prośbę młodego kierowcy udostępnili nagranie z popełnionym przez niego wykroczeniem. Kiedy 28-latek zasiadł w fotelu policyjnego radiowozu, obok policjanta, mundurowy od razu wyczuł od kierowcy silną woń alkoholu. Wykonane na miejscu badanie wykazało 0,41 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna przyznał, że spieszył się z partnerką do fryzjera, a wcześniej wypił kilka piw.

Pośpiech i nieodpowiedzialne zachowanie 28-latek przypłacił utratą prawa jazdy na okres 6 miesięcy oraz grzywną w wysokości tysiąca złotych.

Policja apeluje. Kierowco! Nie zważając na przepisy, prowadząc pojazd po alkoholu możesz zniszczyć komuś życie. Nie ma dnia, żeby ktoś nie zginął na drodze. Policyjna mapa wakacyjnych wypadków ze skutkiem śmiertelnym jest tego potwierdzeniem. Od trzech lat policja prowadzi interaktywną wakacyjną mapę wypadków drogowych. Każdego dnia umieszczany jest na niej kolejny punkt. Od początku wakacji (dane do dnia 09.07.br.) jest ich już 93. Bądźmy odpowiedzialni i ostrożni!

(Red.)