Jednym słowem… Ogień! Takiej 50-tki Gminie Szydłowo może pozazdrościć niejeden jubilat To była huczna 50-tka!

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Uroczyste obchody 50-lecie Gminy Szydłowo miały miejsce 16 czerwca. Świętowanie rozpoczęto w galowym stylu. W trakcie jubileuszowej sesji Rady Gminy, która odbyła się w sali Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie, nie zabrakło wielu życzeń i miłych słów. – Na tle sąsiadujących z nami samorządów, obchodzących w ostatnich latach, liczone w setkach okrągłe rocznice, Gmina Szydłowo wypada jako młodzieniec w Polskiej rodzinie samorządowej. Jednak mimo młodego wieku, możemy pochwalić się ciekawą i bogatą historią terenów i sołectw, które obecnie tworzą strukturę gminy – mówił wójt Tobiasz Wiesiołek.

Jubileuszowe przemówienia wygłosili: wójt Tobiasz Wiesiołek i przewodnicząca Rady Gminy Elżbieta Kliber, a pasjonat lokalnej historii, regionalista Jarosław Leszczełowski, przedstawił prezentację historyczną Gminy.
W dalszej kolejności radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie uczczenia jubileuszu 50 rocznicy utworzenia Gminy Szydłowo. Nie zabrakło licznych życzeń oraz miłych słów od zaproszonych gości, przez których Gmina Szydłowo jest postrzegana jako jedna z piękniejszych gmin w powiecie, a nawet jako najpiękniejsza.
Całe wydarzenie uświetni występ Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddziału Nadnoteckiego w Pile.
Po sesji – jej uczestnicy oraz reprezentanci sołectw – przeszli ostatni etap sztafety, która spod Centrum Upowszechniania Kultury, w kolorowym i głośnym korowodzie, przemaszerowała na stadion w Szydłowie. Sztafetę poprowadził wóz strażacki pod asystą Orkiestry Dętej. Podkreślić należy, iż wcześniej sztafeta odwiedziła wszystkie sołectwa Gminy Szydłowo.

Na stadionie w Szydłowie miał miejsce festyn rodzinny z darmową strefą zamków dmuchanych dla dzieci oraz wieloma konkursami przygotowanymi przez brać szkolną z Szydłowa. Ponadto wykonano grupowe zdjęcie z drona uczestników obchodów w wielkim napisie SZYDŁOWO’50. Sołtysi wręczyli medale uczestnikom sztafety.

Z każdą minutą atrakcje rozkręcały się w najlepsze, a scena rozgrzała się do czerwoności, za sprawą zespołu Nadmiar i Zespołu Enej, niekwestionowanej gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Każdy znalazł coś dla siebie, nawet miłośnicy kulinariów, którzy mogli spróbować wołowinę, wieprzowinę, indyka i baraninę okraszone kaszą lub ziemniakiem z ślepym śledziem.

Całość zakończono spektakularnym pokazem sztucznych ogni.

Urząd Gminy w Szydłowie