Jubileuszowe Malwy

Kultura Trzcianka Wydarzenia

SIEDLISKO. Już 10 lat Zespół Pieśni ?Malwy? z Siedliska uświetnia swoimi występami lokalne uroczystości i wydarzenia. Z okazji okrągłego jubileuszu w sobotę, 12 stycznia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Siedlisku odbył się wyjątkowy koncert, na którym nie zabrakło przyjaciół, sympatyków, rodzin i gości.

Zespół zaprezentował część swojego dotychczasowego dorobku artystycznego w trzech blokach tematycznych: począwszy od kolęd, poprzez pieśni ludowe, na utworach rozrywkowych skończywszy. ?Malwom? podczas całego koncertu towarzyszył zaprzyjaźniony zespół ?Ciała Pedagogiczne?, wypełniający przerwy podczas których był czas na zmianę garderoby i prezentację strojów ?Malw?.

Licznie zgromadzona publiczność nie szczędziła oklasków zacnym jubilatom, którzy swoimi solowymi występami i melodyjnymi utworami stworzyli tego wieczoru na sali przyjazną, rodzinną i niezapomnianą atmosferę.

Sobotni koncert prowadził ? maestro Łukasz Bagrowski, dla którego z okazji zbliżających się urodzin zespół i przyjaciele przygotowali miłą niespodziankę.

Po występach i anegdotach opowiedzianych przez Łukasza Bagrowskiego oraz podziękowaniach złożonych w imieniu zespołu ?Malwy?, przez prezes Lillianę Czerniecką, przyszedł czas gratulacji i życzeń. Burmistrz Krzysztof W. Jaworski życzył zacnym jubilatom, by każdy dzień przynosił im satysfakcję i radość tworzenia, a słowa uznania i wyrazy wdzięczności za trud i piękno twórczej pracy były motywacją do realizacji kolejnych celów i marzeń.

 trzcianka.pl