Juniorzy Jokera mistrzami Wielkopolski!

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

To jeszcze nie sukces na miarę pierwszych stron gazet, ale już osiągnięcie godne odnotowania. Po trzech latach przerwy UKS SMS Joker Piła odzyskał tytuł mistrza Wielkopolski juniorów w siatkówce. Finałowa rozgrywka toczyła się w wysłużonej hali przy ulicy Bydgoskiej. Podobno już po raz ostatni, bowiem wkrótce nastąpi długo oczekiwane otwarcie pięknego obiektu przy Wincentego Pola. To będzie nowy dom dla uczniów szkoły sportowej w Pile.

Joker był mistrzem województwa w latach 2014-2018, ale przez dwa ostatnie sezony ustępował Enei Energetykowi Poznań. Tym razem poznaniacy finiszowali na trzeciej pozycji, ustępując również siatkarzom z Szamotuł. Stawkę zamknęła Piątka Turek, która jako jedyna nie zakwalifikowała się do ćwierćfinału mistrzostw Polski. O tym, gdzie zagrają pilanie w kolejnej fazie współzawodnictwa, dowiemy się jeszcze w tym tygodniu.

Parę zdań o samej grze Jokera. Zespół prowadzony przez Jacka Wysockiego i Tomasza Aszemberga zaczął bardzo kiepsko. Przegrał dwa pierwsze sety z Szamotulaninem i wydawało się, że marzenia o odzyskaniu tytułu prysną jak mydlana bańka. Całe szczęście, że nasza drużyna w ostatniej chwili wskoczyła na właściwe tory. Joker zwyciężył trzy kolejne sety i cały mecz 3:2.

Bliźniaczą sytuację obserwowaliśmy w sobotę, kiedy również tie-break zdecydował o losach starcia z Energetykiem. Tym razem to pilanie prowadzili 2:0, po czym spuścili z tonu i dali gościom wyrównać. Decydujący set należał jednak do nich, w dużej mierze dzięki świetnemu zrywowi w połowie partii, zainicjowanemu przez Wojciecha Przybylskiego.

I wreszcie słoneczna niedziela, zakończona wygraną bez straty seta. Występująca zaledwie w 8-osobowym składzie Piątka Turek była zespołem dużo słabszym, choć niewiele brakowało, aby w drugiej odsłonie pokonała faworyzowanych pilan.

Tyle o rywalizacji w Wielkopolsce. Teraz będziemy śledzić zmagania na wyższym, znacznie bardziej wymagającym szczeblu. Śledzić i kibicować. Powodzenia, panowie!

UKS SMS Joker Piła grał w następującym składzie: Konrad Jankowski (kapitan), Marcel Szymański (MVP Mistrzostw), Wojciech Przybylski, Kacper Garlicki, Szymon Pietraszak, Błażej Filipiak, Michał Nurczyński, Jakub Kiersznicki, Filip Grabarczyk, Kacper Strycharz, Jakub Kupsz, Oliwier Ignaczak, Dominik Izydor, Jakub Majewski. Pilski zespół prowadzili Jacek Wysocki i Tomasz Aszemberg.