Już za kilka dni przystąpią do egzaminu maturalnego

Edukacja Najnowsze Piła Wydarzenia

Wypełniona po brzegi Powiatowa Hala Sportowa przy Pola w Pile, przepiękne występy artystyczne, łzy wzruszenia i liczne podziękowania, tak wyglądało wczorajsze uroczyste Powiatowe Zakończenie Roku Szkolnego ostatnich klas szkół średnich.


W tym roku mury szkół prowadzonych przez powiat pilski opuściło ponad 900 uczniów i prawie wszyscy przystąpią już za kilka dni do egzaminu maturalnego.


Jako zarząd powiatu zrobiliśmy wszystko, aby jak najlepiej przygotować naszych abiturientów na nadchodzące wyzwania i staraliśmy się stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju i wysoką jakość edukacji.


Najlepiej świadczą o tym liczby. W ostatnich latach na inwestycje i programy w oświacie zainwestowaliśmy około 80 mln złotych❗️ Budowaliśmy boiska, hale sportowe, odbudowaliśmy Stadion Powiatowy czy inwestowaliśmy pieniądze w wiele programów podnoszących kwalifikację naszych uczniów i nauczycieli.


Mam nadzieję, że to wszystko przełoży się na doskonałe wyniki z egzaminu maturalnego i pozwoli Wam drodzy uczniowie na realizację dalszych planów życiowych, dostania się na wymarzone studia czy podjęcia wymarzonej pracy.
Uroczyste zakończenie roku było także okazją do wręczenia 18 uczniom klas maturalnych stypendiów za osiągnięcia w nauce, sporcie i sukcesy artystyczne.
Jeszcze raz wszystkim Wam życzę powodzenia na egzaminach

źródło: https://www.facebook.com/KomarowskiEligiusz