Protest Pilan: Nie zgadzają się z planami Prezydenta Miasta

Interwencje Najnowsze Piła Wydarzenia
Protest Pilan przeciwko planom Prezydenta Piły możliwej likwidacji parkingu i pawilonów handlowych.
Mieszkańcy sprzeciwiają się wnioskowanym przez prezydenta Piły zmianom Planu Zagospodarowania Przestrzennego skutkiem czego będzie możliwa budowa wielopiętrowego „apartamentowca” w miejscu, gdzie aktualnie znajdują się parking osiedlowy i pawilony handlowe.
Właściciele pawilonów otrzymali niedawno w związki z planami prezydenta miasta zakaz ich rozbudowy i prawdopodobnie będą zmuszeni zlikwidować swoje firmyi miejsca pracy.
W tym wszystkim najbardziej motywujące (również mnie) jest to, że mieszkańcy są coraz bardziej świadomi swoich praw. Jesteście coraz bardziej odważni w prezentowaniu własnych racji i świadomi możliwości egzekwowania obowiązków i powinności od władz.
Pamiętajcie to władze są dla mieszkańców, a nie na odwrót.
Protestujcie i domagajcie się uszanowania swoich praw kulturalnie, ale konsekwentnie, a wierzcie mi, że każdy przedstawiciel władz przed Wami się ugnie. Nawet ten najdumniejszy i zadufany w sobie.
Bo kto walczy ten wygrywa.
Ogromna prośba, apel do władz gminy Piła, Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowo Lokatorsko – Własnościowej. Warto sprawę załatwić polubownie. Służę pomocą i mediacją.