Kolejna duża firma zainwestuje w Pile

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Akt notarialny na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej przy ulicy Strefowej, podpisali dzisiaj prezydent Piły Piotr Głowski i Marek Stachurski dyrektor ds. zakupów „DBK” spółka z o.o. z Olsztyna. Za działkę o powierzchni 2, 0677 hektara, firma zapłaciła blisko 3 200 000 zł.

– Cieszymy się, że udało nam się wygrać przetarg i będziemy mogli uruchomić kolejne przedstawicielstwo na terenie kraju. Jesteśmy w Polsce liderem w kompleksowym świadczeniu usług i w dostarczaniu produktów dla branży TSL, czyli transportowej, spedycyjnej i logistycznej. Inwestycja w Pile jest dla nas kolejnym, milowym krokiem na drodze rozwoju firmy – zadeklarował Marek Stachurski, dyrektor ds. zakupów „DBK”.

W Pile “DBK” zamierza głównie sprzedawać i naprawiać samochody, więc zatrudnienie obejmie głównie mechaników i handlowców. Zgodnie z umową na wybudowanie hal firma ma 4 lata, ale jak zapowiedział również M Stachurski, wszystko powinno być gotowe szybciej, nawet w ciągu dwóch lat.

– Dobra renomowana firma i duża działka sprzedana za duże – myślę i dla nas, i dla państwa pieniądze. Ponad 3 miliony złotych ze sprzedaży teraz, a później podatki od nieruchomości i z PIT-ów. Cieszymy się, że wybraliście nasze miasto i dziękujemy wam za to – powiedział prezydent Piły Piotr Głowski.

O firmie „DBK”

„DBK” spółka z o.o. z Olsztyna ma 25 lat. Powstała w Olsztynie w 1996 r. i w tym samym roku została partnerem holenderskiej grupy motoryzacyjnej LenGo, zyskując wsparcie europejskiego lidera branży. Strukturę grupy LenGo tworzą firmy wyspecjalizowane w obsłudze podmiotów świadczących usługi transportowe. W kolejnych latach do firmy DBK dołączały nowe spółki, tworząc Grupę DBK. Dziś w ramach grupy kapitałowej działa 13 podmiotów, w których pracuje już ponad 1 500 pracowników. Piła będzie 25. przedstawicielstwem firmy na terenie Polski.

Grupę DBK tworzą powiązane ze sobą kapitałowo spółki, dzięki którym możliwa jest kompleksowa obsługa flot pojazdów ciężarowych – od finansowego wsparcia podczas zakupu, przez dobór odpowiedniego pojazdu, po pełną obsługę posprzedażową. Siłą Grupy DBK jest rozbudowana sieć serwisowo-sprzedażowa na terenie całej Polski. W każdym punkcie przedsiębiorca otrzymuje pełen pakiet produktów i usług.

Celem firmy jest możliwość zrealizowania przez klientów wszystkich potrzeb związanych z zakupem pojazdów ciężarowych i dostawczych oraz ich eksploatacją.

Piotr Gadzinowski

UM Piła