26 maja. Kolejne dwa przypadki COVID-19 w Pile

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia Zdrowie

POWIAT PILSKI. -Dziś kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem w Pile. To kobieta w wieku ok. 35 lat i mężczyzna ok. 65-letni. Są to osoby, które na szczęście były objęte kwarantanną, w związku z wcześniejszym kontaktem z osobą zakażoną, więc mam nadzieję, że nie miały kontaktu z innymi osobami, które mogłyby zarazić – mówi Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

Komunikat Starosty Pilskiego o sytuacji epidemicznej na terenie gmin Powiatu Pilskiego w dniu 26 maja 2020 r.

?? Dziś, kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem w Pile. To kobieta w wieku ok. 35 lat i mężczyzna ok. 65-letni. Są to osoby, które na szczęście były objęte kwarantanną, w związku z wcześniejszym kontaktem z osobą zakażoną, więc mam nadzieję, że nie miały kontaktu z innymi osobami, które mogłyby zarazić.? Od początku mamy 22 przypadki zakażenia i 7 ozdrowieńców. ? Kwarantanną objętych jest 181 osób, z czego 122 to mieszkańcy Piły.? Wczoraj Szpital Specjalistyczny w Pile zaczął pracować w pełnym zakresie. Każdy pacjent, zanim trafi na oddział, poddawany jest testom na obecność koronawirusa.? Dziękuję za wszystkie wpłaty na specjalne subkonto pilskiego: PKO BP nr 61 1020 4027 0000 1402 1600 9568 z dopiskiem COVID-19. Z całą pewnością wszystkim państwu podziękujemy i przedstawimy szczegółowe rozliczenie.? Od wczoraj obowiązują zmiany w obsłudze interesantów w Wydziale Komunikacji, m.in.: jedna osoba przy jednym okienku, dodatkowe, trzecie stanowisko, do obsługi osób, które zarezerwowały wizytę elektronicznie. Interesanci oczekują na wezwanie pracownika przed wejściem do budynku gdzie ustawiliśmy specjalny namiot. Dlatego, aby uniknąć kolejek zachęcam państwa do wcześniejszej rezerwacji terminu: https://rejestracja.powiat.pila.pl/.? Przypominam, że w Starostwie Powiatowym można potwierdzić Profil Zaufany, który niezbędny jest do załatwiania spraw urzędowych zdalnie, poprzez tzw. EPUAP. Można to zrobić codziennie w godzinach pracy urzędu, a w poniedziałki, środy i piątki do godz. 18.00. Od przyszłego tygodnia, tj. od 1 czerwca, wydłużone godziny pracy będą w każdą środę. ? Poradnik, jak załatwiać sprawę przez EPUAP i założyć Profil Zaufany znajduje się na stronie powiatu https://www.powiat.pila.pl/poradnik-interesanta/jak-zalatwic-sprawe-przez-epuap-instrukcja? Do Powiatowego Urzędu Pracy w Pile wpłynęło 6 120 wniosków o pożyczki. Urząd wypłacił już 4 692 pożyczki na łączną kwotę blisko 23,5 mln zł. Tylko w ciągu wczorajszego dnia wypłacono pożyczki 336 mikroprzedsiębiorcom! Czas oczekiwania na wpłatę potyczki to zaledwie kilka dni!?Zachęcam także do składania wniosków o dofinansowanie do części kosztów działalności oraz kosztów wynagrodzeń i składek ZUS. Więcej: https://pila.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza??Cały czas apeluję ? bądźmy jeszcze ostrożni. U nas tak źle to nie wygląda, chociaż byliśmy w trudnej sytuacji. Nasze radykalne działania zminimalizowały jednak skutki ogniska ale sytuacja mogła być naprawdę zła.??Wczoraj robiłem zakupy w jednym z osiedlowych sklepów, w którym znajdowało się kilka młodych osób, niestety tylko ja miałem założoną maseczkę. Bardzo proszę, przestrzegajmy zasad, które jeszcze obowiązują. To może uchronić nas i innych przed zakażeniem.

Opublikowany przez Eligiusza Komarowskiego Wtorek, 26 maja 2020

Od początku mamy 22 przypadki zakażenia i 7 ozdrowieńców.

Kwarantanną objętych jest 181 osób, z czego 122 to mieszkańcy Piły.

Wczoraj Szpital Specjalistyczny w Pile zaczął pracować w pełnym zakresie. Każdy pacjent, zanim trafi na oddział, poddawany jest testom na obecność koronawirusa.

 (Red.)/(fb)

 Fot. Pixabay