AMAZONKI ZAPRASZAJĄ

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Jak ważne jest dbanie o zdrowie, wie każdy. Ale nie każdy w sposób odpowiedzialny wykorzystuje te wiedzę, nie zawsze terminowo wykonuje wszystkie konieczne badania. Kobiety również nie są bez winy zapominając o badaniach w kierunku wykrywania raka piersi. Federacja Klubów Amazonek zrzeszająca w całej Polsce ponad 200 klubów organizuje 26 maja ogólnopolską kampanię promocyjną „Wiedza naszą siłą – badamy nie tylko Mamy”. Ze względu na społeczną rangę kampanii Małżonka Prezydenta RP pani Agata Kornhauser-Duda objęła ją swoim patronatem honorowym.

Oczywistym jest, że Pilski Klub Amazonek włącza się w kampanię i to w dwóch miastach – w Pile, na placu Konstytucji 3 Maja w godzinach 12.00 – 15.00 i w Wyrzysku, w tych samych godzinach w Klubie Miejskim przy ul. Młyńskiej 2.
Swego „lokalnego” patronatu udzielili włodarze obu miast – Burmistrz Wyrzyska, pani Bogusława Jagodzińska i Prezydent Piły, pan Piotr Głowski.
Organizatorzy kampanii liczą na masowy udział kobiet w przygotowanych spotkaniach gdzie będzie można nauczyć się samobadania piersi, podstawowego badania umożliwiającego szybkie wykrycie zmian chorobowych, zbadać poziom glukozy we krwi lub dokonać pomiaru ciśnienia. Rak piersi zdiagnozowany we wczesnym stadium może być niemal w 100 proc. wyleczalny. Postęp medycyny i dostęp do nowych form leczenia wpływają także na komfort życia pacjentek. Kluczową kwestią jest wczesne wykrycie choroby, dlatego należy regularnie
samobadać piersi oraz wykonywać USG lub mammografię.
To naprawdę niewiele, aby zadbać o zdrowie własne lub mamy, siostry czy przyjaciółki, niestety wiele kobiet wciąż unika tematu. Być może ze strachu przed wykryciem choroby, może z powodu natłoku obowiązków czy po prostu z braku świadomości.
Celem ogólnopolskiej kampanii jest zmiana tego nastawienia, uświadomienie, że jedna chwila poświęcona na samodzielne badanie może ocalić zdrowie i życie.
Miłe Panie, wszystkie – młode, młodsze, starsze i te w średnim wieku serdecznie zapraszamy do spotkania 26 maja, w Dzień Matki. Tych kilka czy kilkanaście minut, które poświęcicie na odwiedziny przy stoisku mogą mieć wielkie znaczenie dla Waszego zdrowia – nie zmarnujcie tej szansy!
To, że zaproszenie dotyczy kobiet wcale nie oznacza, że panowie będą niemile widziani – wręcz przeciwnie, wiedza zdobyta na spotkaniu przyda się i wam, byście wiedzieli jak zadbać o zdrowie waszych Mam, żon, sióstr czy córek.

Jan Balcerzak