KOLEJNI KIEROWCY STRACILI PRAWO JAZDY!

Czarnków Interwencje Na sygnale Wydarzenia
W minioną niedzielę około godziny 07:30 w Gajewie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowe czarnkowskiej komendy zatrzymali prawo jazdy 34-letniemu mieszkańcowi Krzyża Wlkp., który przejeżdżał fordem przez miejscowość z prędkością 115 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 65 km/h.

Z kolei 5 kwietnia br. po godzinie 21:00 uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi stracił 18-letni kierowca volkswagena. Mieszkaniec Wielenia ,,pędził” przez Wrzeszczynę mając na liczniku 97 km/h przy ograniczeniu do ,,czterdziestki”.

W obydwu przypadkach na kierujących, funkcjonariusze nałożyli mandaty w wysokości 2000 złotych i punkty karne.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach, dlatego kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej, niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli pomimo zakazu będzie w tym okresie kierował pojazdem, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. W przypadku, gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

  • KPP Czarnków, Karolina Górzna-Kustra