PIJANA KIERUJĄCA MATIZEM

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

Nietrzeźwa kierująca uderzyła pojazdem w betonowe ogrodzenie, a następnie zatrzymała się na środku jezdni próbując uruchomić uszkodzony pojazd. W organizmie miała ponad 3 promile alkoholu. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz będzie musiała zapłacić wysoką grzywnę

Wczoraj przed godziną 14 Dyżurny złotowskiej jednostki otrzymał informacje od kierowców, że na trasie Radawnica – Lędyczek na środku jezdni stoi uszkodzony pojazd Daewoo Matiz, a kobieta siedząca za kierownicą, próbuje uruchomić pojazd i odjechać.

Policjanci którzy zostali kierowani na miejsce, ustalili okoliczności tego zdarzenia. Okazało się że mieszkanka gminy Złotów, próbowała wyjaśnić policjantom że jechała do Złotowa, a gdy wyjeżdżała z drogi prowadzącej do jej posesji, uderzyła w leżące resztki ogrodzenia z cegieł. Kontynuując podróż kilkanaście metrów dalej, jej pojazd zgasł i zatrzymał się na środku jezdni. W ocenie policjantów i zgłaszającego zdarzenie kierowcy, kobieta była pod wpływem alkoholu. Potwierdziło to wykonane badanie stanu trzeźwości, które wykazało w organizmie 50-latki ponad 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu danych kierującej w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Uszkodzony pojazd został odholowany, a nieodpowiedzialna kobieta odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi grzywna od 5000 do 60.000 zł. Odpowie również za kierowaniabez uprawnień zajmie się Sąd w Złotowie.

 

  • KPP Złotów