KONKURS „Z PRAWEM JAZDY W DOROSŁOŚĆ”

Najnowsze Wydarzenia

W siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego wyłonieni zostali finaliści interaktywnego konkursu „z prawem jazdy w dorosłość”. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci m. in. dofinansowania do kursu na prawo jazdy.

Wczoraj w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile odbyła się kolejna edycja konkursu „z prawem jazdy w dorosłość”. Do zmagań stanęło 12 uczestników reprezentując szkoły ponadpodstawowe z Piły, Chodzieży, Złotowa, Łobżenicy, Trzcianki oraz Gołańczy.

Konkurs miał interaktywną formę ponieważ został przeprowadzony za pomocą platformy Kahoot. Na uczestników czekało 46 pytań z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie udzielali odpowiedzi na ekranach swoich telefonów komórkowych. Oprócz poprawnej odpowiedzi liczył się również czas ich udzielenia.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Współorganizatorami wydarzenia była Komenda Powiatowa Policji w Pile, Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne w Pile oraz firma SPH Credo. Zmagania odbyły się pod okiem Zastępcy Dyrektora WORD w Pile Mirosława Mantaja, Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pile kom. Krzysztofa Króla oraz przedstawiciela firmy Credo Andrzeja Bogusławskiego.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali eksperci: Jarosław Kajewski – Naczelnik Wydziału Przeprowadzania Egzaminów WORD w pile, asp. szt. Marek Pływaczyk – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pile oraz Jakub Niedziela – strażak Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Pile.

Uczestnicy konkursu reprezentowali wysoki poziom wiedzy ponieważ rywalizacja o podium trwała do ostatniego pytania. Ostatecznie klasyfikacja ułożyła się następująco:

  • trzecie miejsce zajął Wiktor Młynarczyk z Liceum Ogólnokształcącego w Trzciance,
  • na drugim miejscu uplasował się Kacper Chrapkiewicz z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile,
  • pierwsze miejsce zajął Kamil Olszewskireprezentujący Zespół Szkół w Łobżenicy.

Dla trójki finalistów czekały bardzo atrakcyjne nagrody. Każdemu z nich główny organizator konkursu – Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego – pokryje koszty egzaminu teoretycznego i praktycznego, a dodatkowo dofinansuje kurs na prawo jazdy w dowolnie wybranej szkole w kwocie 2000zł w przypadku pierwszego miejsca, 1500zł za drugie miejsce oraz 1000zł za trzecie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia podczas szkolenia jak i egzaminu na prawo jazdy!

sierż. szt. Wojciech Zeszot