DAŁ UPUST AGRESJI I USZKODZIŁ SAMOCHÓD

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Dzielnicowi pilskiej jednostki zatrzymali mężczyznę, który w nocy z piątku na sobotę wyładował swoją agresję kopiąc w zaparkowany pojazd. Swoim działaniem wyrządził szkody szacowane na ponad tysiąc złotych. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Tuż przed 1 w nocy z piątku na sobotę oficer dyżurny pilskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od mieszkańców, że na jednej z ulic osiedla Zamoście w Pile przechodził jakiś mężczyzna i uszkodził zaparkowany pojazd. Na miejsce zadysponowany został patrol dzielnicowych. Mundurowi potwierdzili uszkodzenia błotnika oraz klosza lampy stojącego na parkingu Mitsubishi. Świadkowie zdarzenia opisali też wygląd sprawcy, który zaraz po uszkodzeniu samochodu oddalił się z miejsca.

– Policjanci zaczęli szukać sprawcy i po krótkiej chwili zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Okazał się nim 30-letni pilanin, który przyznał się mundurowym do uszkodzenia samochodu. Mężczyzna tłumaczył się, że był zdenerwowany i przez to kopał w zaparkowane auto -mówi sierż. szt. Wojciech Zeszot

Sprawca uszkodzenia mienia został zatrzymany. Straty jakie wyrządził szacowane są na ponad tysiąc złotych. Za popełnione przestępstwo przepisy kodeksu karnego przewidują karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.