Kontrole autobusów – ferie 2022

Chodzież Czarnków Na sygnale Najnowsze Piła Regiony Trzcianka Wałcz Wydarzenia Złotów

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Na terenie powiatu pilskiego kontrole autobusów oraz ich kierowców będą odbywać się na parkingu przy starej siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Pile przy ul. Bydgoskiej 115. Zachęcamy do wcześniejszego zgłoszenia planowanej kontroli w sekretariacie Wydziału Ruchu Drogowego (tel. 47 77 411 50) lub oficerowi dyżurnemu pod numerem telefonu 47 77 415 60 lub 47 77 414 44.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

BRD KGP/WZ