KS Piła jednak drugi. Teraz walka o wyższą ligę

Piła Sport Wydarzenia
Złoty set zdecydował o losach zwycięstwa w trzeciej lidze siatkówki kobiet. Podczas rewanżowego meczu w Pile miejscowy Klub Siatkarski najpierw odrobił straty z pierwszego spotkania, po czym uległ w krótkiej dogrywce.
Rywalem ambitnych pilanek był GKLS Barycz Janków Przygodzki. Zespół z południa Wielkopolski wygrał pierwszy mecz finału w stosunku 3:0, przez co tydzień później KS Piła musiał zwyciężyć w identycznych, bądź podobnych rozmiarach (3:0 lub 3:1), aby wypracować sobie szansę na sukces w złotym secie. Pierwsza część planu wypaliła w stu procentach. Po osiemdziesięciu minutach gry Oliwia Urban i jej koleżanki wygrały 3:0 (23,14,17). Pozostał jeszcze jeden, najtrudniejszy punkt programu. Tutaj, w rywalizacji do 15, miejscowe zaczęły dobrze, prowadziły bowiem 2:0, ale później było już pod górkę. Zwycięstwo zaczęło wymykać się z rąk
(2:3, 6:8, 6:10…) i w końcu stało się jasne, że decydująca rozgrywka padnie łupem gości.
Pilankom przypadły srebrne medale i tytuł drugiej drużyny w Wielkopolsce, GLKS Barycz szalał z radości. Na pocieszenie dla naszych pań i ich wiernych kibiców ważna informacja – obie ekipy wciąż są w grze o awans do drugiej ligi. Zwycięstwo Jankowa upoważnia go do organizacji turnieju półfinałowego we własnej hali. Pilska drużyna pojedzie najprawdopodobniej na Pomorze, gdzie weźmie udział w bliźniaczym turnieju. Kto wie, być może na obcej ziemi będzie nieco łatwiej? Najważniejsze, żeby zająć tam pierwsze lub drugie miejsce (wystąpią cztery ekipy).
Turniej odbędzie się od 8 do 10 kwietnia. Będziemy kibicować.
KS Piła 2021/2022: Oliwia Urban (kapitan), Katarzyna Dyrek, Julia Rajewska, Patrycja Płotka, Weronika Karbownik, Oliwia Grzeca, Hanna Walkowiak, Urszula Bogacz, Amelia Podpora, Daria Hyży, Aleksandra Sarnacka, Julia Latowska, Marta Grabowska, Katarzyna Lewandowska. Trener: Damian Zemło. Prezes: Michał Lach