?Książka dla Seniora? ? czyli świąteczna akcja 12 WBOT i Stowarzyszenia Lednica 2000

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Trzcianka Wydarzenia Złotów

Do wielkopolskich seniorów, mieszkających w DPS-ach i placówkach opiekuńczych, trafi blisko 11 tys. książek. To świąteczny prezent od Stowarzyszenia Lednica 2000. Akcję wspierają żołnierze 124 batalionu lekkiej piechoty, który wchodzi w skład wielkopolskiej ?Dwunastki?.

?Książka dla Seniora? to efekt kolejnej, owocnej współpracy terytorialsów z wolontariuszami Lednicy. Prezenty dla pensjonariuszy przekazał o. Wojciech Surówka ? duszpasterz Wspólnoty Lednica 2000.

?Chcieliśmy sprawić przyjemność seniorom, którzy przebywają w Domach Pomocy Społecznej i innych, wielkopolskich placówkach opiekuńczo-medycznych. Święta Bożego Narodzenia to czas, który każdy powinien przeżyć z radością w sercu. Wraz ze Stowarzyszeniem Lednica 2000 wpadliśmy na pomysł, by obdarować osoby starsze książkami, które zgromadziliśmy w magazynie. W kolportażu pomogli nam żołnierze ze 124 blp w Śremie ? mówi o. Wojciech Surówka, duszpasterz Wspólnoty Lednica 2000.

?Chętnie zaangażowaliśmy się w tę akcję. Seniorzy są dla nas ? żołnierzy bardzo ważni. W czasach pandemii i specyficznych w tym roku świąt, zależy nam, by wywołać uśmiech na ich twarzach.. Książek jest mnóstwo, bo aż 11tys., ale do Wigilii dostarczymy wszystkie komplety ? tłumaczy ppłk Tomasz Woźniak, dowódca 124 batalionu lekkiej piechoty w Śremie.

Żołnierze utworzyli zespół, który posortował komplety oraz spakował prezenty. W kolejnym etapie żołnierze nawiązali kontakt z wielkopolskimi placówkami, by przekazać wiadomość, że niedługo dotrze do nich Gwiazdor.

Akcja wciąż trwa i podzielona jest na kilka etapów. Przed Wigilią, prezenty dotrą do ponad 30 ośrodków znajdujących się w stałym rejonie odpowiedzialności (SRO) śremskiego batalionu.

Ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska
foto: 12 WBOT