Lekkoatleci Gwdy ustanowili nowe życiowe rekordy

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. Czołowa lekkoatletka pilskiej ?Gwdy? Agata Trzaskalska bardzo udanym startem w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (U23) w Warszawie potwierdziła, że należy do ścisłej czołówki krajowej w siedmioboju. Zawodniczka ?Gwdy?, na co dzień  studentka PUSS w Pile, podopieczna trenera Ignacego Krzewińskiego wywalczyła czwartą lokatę. Uzyskała przy tym znakomity rezultat, zdobyła bowiem w siedmiu konkurencjach 4 684 pkt, co jest nie tylko nowym rekordem życiowym poprawionym aż o 450 pkt. ale również rekordem klubu i wynikiem mieszczącym się w czołówce w kraju w kategorii seniorek.

Agata poprawiła też kilka rekordów życiowych w różnych konkurencjach, np. wynik 14,70 w biegu płotkarskim na dystansie 100 m daje jej kwalifikacje do startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U23, pod koniec lipca w Suwałkach. Dla swojego klubu zdobyła drogocenne 16 pkt do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego.

Równolegle ze startem Agaty Trzaskalskiej w Warszawie inni młodsi zawodnicy Gwdy wzięli udział w Ogólnopolskim Mitingu LA w Białogardzie. Zawodnicy wykorzystali szanse na poprawienie rekordów życiowych.

Oto ciekawsze wyniki: Mikołaj Szarejko ? 400ppł- 58,50, Piotr Barańczyk ? trójskok- 13,18, Dawid Hajduk – 400 m – 52,55, Mikołaj Czechowicz- 400m – 52,99, Aleksandra Astapczyk- 10,78, Zuzanna Musiał- 300m – 47,77, 12-letnia Katarzyna Kaczmarek – 300m-48,07, Agata Łańska – 1000m- 3:19,14, Hubert Margowski- 1000m – 3:01,63.

Na zdjęciu: Agata Trzaskalska