Próbowali wyłudzić 30 tysięcy za fikcyjne szkody

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 6 osób, które w różnych konfiguracjach próbowały wyłudzić od ubezpieczycieli pieniądze poprzez zgłoszenie trzech fikcyjnych kolizji drogowych. Oszustom zostały przedstawione trzy zarzuty.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzili sprawę wyłudzeń odszkodowań od ubezpieczycieli za udział w fikcyjnych kolizjach.

-W ramach wykonanych czynności funkcjonariusze zatrzymali głównego inicjatora przestępczego procederu, którym okazał się 34-letni mieszkaniec gminy Łobżenica – informuje sierż. Wojciech Zeszot, p.o. oficera prasowego KPP w Pile.Mężczyźnie w ubiegłym roku udało się uzyskać ponad 6 tysięcy złotych odszkodowania od jednej z firm ubezpieczeniowych za zgłoszenie fikcyjnej kolizji. 34-latek utwierdził się w przekonaniu, że jest to dobry sposób na szybki zarobek i próbował dokonać kolejnych wyłudzeń.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami usiłował wyłudzić od ubezpieczycieli odszkodowanie w kwocie ponad 30 tysięcy złotych. Jak mówi Zeszot, wszystkie zgłoszenia dotyczyły fikcyjnych szkód powstałych w wyniku kolizji, które w rzeczywistości nie miały miejsca.

-Ostatecznie w sprawie zostało zatrzymanych 6 osób. 34-letni mieszkaniec gminy Łobżenica usłyszał 3 zarzuty związane z wyłudzeniem ponad 6 tysięcy złotych oraz dwoma kolejnymi próbami wyłudzenia odszkodowania. Pozostałe osoby odpowiedzą za współudział w przestępczym procederze – dodaje W. Zeszot.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(Red.)
Fot. KPP Piła