Karmniki dla ptaków w wersji eko

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Szyszki, połówki pomarańczy, stare kubki, filiżanki, osłonki doniczek, plastikowe butelki i inne materiały, które każdy może znaleźć w domu, zostały wykorzystane do budowy karmników dla ptaków podczas warsztatów  zorganizowanych przez Klub Dobrego Klimatu pod patronatem ENERIS Surowce.

Zajęcia odbywały się w Oratorium Królowej Pokoju, świetlicy działającej przy Salezjańskiej Szkole Podstawowej na ul. Andersa.

To miejsce, w którym codziennie się spotykamy, gramy w piłkarzyki, planszówki, rysujemy i śpiewamy – opowiada Patrycja Kujawa, jedna z wolontariuszek w Oratorium, członkini Klubu Dobrego Klimatu. – Bardzo nam zależy nie tylko na dobrej zabawie uczestników, ale też na edukacji ekologicznej i przyrodniczej, dlatego chcemy przeprowadzić dla nich cykl zajęć o tej tematyce. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych. Przyjść może każdy.

Uczestnicy przynieśli z sobą materiały, które znaleźli w swoich domach, piwnicach i na strychach. Powstało kilkadziesiąt karmników, do których wsypano prawie 20 kilogramów karmy. Najmłodsi obiecali, że będą dokarmiać ptaki przez całą zimę, żeby nie zawieść skrzydlatych przyjaciół i utrzymywać karmniki w czystości, żeby zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób.

Właśnie po to powstał Klub Dobrego Klimatu, żeby dzielić się wiedzą, zasobami i aktywnie działać na rzecz środowiska – mówi inicjator powstania KDK Tomasz Bielański, dyrektor generalny Altvater Piła. – Wiosną i latem działaliśmy bardzo aktywnie, teraz też nie zamierzamy zapadać w sen zimowy.

Informacje o kolejnych wydarzeniach można znaleźć na facebookowym profilu Klubu Dobrego Klimatu.

Zuzanna Błaszczyk-Koniecko
Altvater Piła