Miał być “warzywkiem”, a jednak mówi, siedzi, myśli…

kraj Najnowsze Wydarzenia Zdrowie

Filip to fajny 23- letni chłopak, którego los niestety od urodzenia mocno doświadczył. Cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce i mimo że od 3 miesiąca życia jest rehabilitowany to jeszcze nie chodzi, porusza się na wózku inwalidzkim.

Przez te dwadzieścia trzy lat osiągnął bardzo wiele, bo według prognoz lekarzy nie miał mówić, siedzieć, myśleć. Jak to oni wtedy określili miał być warzywkiem a jednak mówi, siedzi, myśli, przed pandemią pokonywał coraz dłuższe dystanse przy balkoniku . Ukończył technikum i zdobył tytuł: Technik cyfrowych procesów graficznych oraz ćwiczy podnoszenie ciężarów.

-Cały czas walczyliśmy i walczymy o sprawność Filipa. Niestety Filipa wysłużony wózek odmówił posłuszeństwa i w tej chwili jest uziemiony w domu. Koszt zakupu wózka to prawie 12.000 zł z czego jedynym luksusem są lekkie kółka węglowe. Dlatego też ośmielam się błagać Państwa o pomoc – mówi mama Filipa. 

Filip musi mieć również rehabilitację na miejscu. Jak na razie nie ma tego zbyt wiele bo 2 godz. kinezyterapii (140 zł/h) oraz 2* w tygodniu masaż leczniczy (120 zł/h).

-Ze względu na ograniczone środki na więcej nie możemy sobie pozwolić. Mamy jednak trochę sprzętu w domu np. bieżnię, orbitek, pionizator, ropor i Filip codziennie na nim ćwiczy. Najlepszym rozwiązaniem byłby turnus rehabilitacyjny jednak koszt dwutygodniowej rehabilitacji to ok 5000 zł – dodaje mama Filipa. 

Zbiórka: https://pomagam.pl/filipmaliszewski

Więcej o Filipie na: www.facebook.com/filip.maliszewski1998

Jakiś czas temu ukazał się również reportaż o Filipie w TVP Gdańsk: http://gdansk.tvp.pl/26240554/niezwykly-nastolatek-potrzebuje-pomocy

Zapraszam również na aukcje  https://allegro.pl/uzytkownik/perfumetka20 

Jest jeszcze jedna terapia, która jest wielkim marzeniem Filipa. Korzystaliśmy z wielu form terapii, można powiedzieć, że lata spędziliśmy w różnych ośrodkach rehabilitacyjnych, próbowaliśmy nowości i „wędrowaliśmy” po świecie. Jednak oprócz rehabilitacji ruchowej to właśnie delfinoterapia skradła nasze serca.

Edyta Maliszewska mama Filipa
ul. Baśniowa 6/1, 80-180 Gdańsk
Bank ING 82 1050 1764 1000 0090 6824 0101 z dopiskiem dla Filipa

Jeżeli zechcą Państwo wesprzeć rehabilitacje Filipa:
Fundacja Dobro Dobrem Wraca ul. Portowa 4, 81-350 Gdynia
BNP PARIBAS 84 1600 1462 1085 5785 7000 0002
tytuł:  darowizna na leczenie i rehabilitacje Filip Maliszewski

 

  • Edyta Maliszewska mama Filipa