Międzynarodowe występy zawodników Sporty Walki

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. Ubiegły tydzień przyniósł wiele emocji związanych z występami zawodników pilskich Sportów Walki na arenach międzynarodowych. 

Jako pierwszy na Mistrzostwa Świata seniorów w K1 wyjechał Piotr Woźniak. Młody, bo dopiero 20 letni zawodnik jest mistrzem kraju już pięć lat z rzędu i to dało mu przepustkę do wyjazdu do odbywających się we Włoszech mistrzostw. W pierwszym pojedynku pilanin spotkał się z reprezentantem Iranu i po świetnych trzech rundach jednogłośną decyzją sędziów awansował do ćwierćfinału imprezy.
W kolejnej ćwierćfinałowej walce która mogła zapewnić już medal czekał Azer Rahimov Asgar. Od początku walki dominował Woźniak, który małą przewagę punktową utrzymywał praktycznie do końca walki. Niestety w ostatnich sekundach rywal przeprowadził akcję która spowodowała że przewaga przeszła na jego stronę i ostatecznie to on awansował do dalszej rywalizacji. Pozostał niedosyt gdyż wielu obserwatorów było zdziwionych decyzją sędziów. Ostatecznie Piotr Woźniak zajmuje miejsce 5-8 wśród najlepszych zawodników świata w kategorii 57 kg.
Kolejne dwie zawodniczki Oliwia Stolarczyk i Julianna Rutkowska wyruszyły do Budvy w Czarnogórze gdzie reprezentowały Polskę podczas Mistrzostw Europy juniorek w boksie. Obie pilanki stoczyły niestey tylko po jednym pojedynku. Jako pierwsza do ringu weszła ubiegłoroczna medalistka Mistrzostw Europy kadetek Rutkowska. Jej rywalką była doskonała Czeszka Veronika Gajdova która na dystansie trzech rund mimo dużego serca włożonego w walkę wypunktowała Rutkowską.
Bardzo wyrównany przebieg miała walka Oliwii Stolarczyk która w ćwierćfinale Mistrzostw spotkała się z Turczynką Dogan Ayse. Po świetnej pierwszej rundzie, mocno wyrównanej drugiej to rywalka mocno zaznaczyła końcówkę walki i ostatecznie to jej ręka powędrowała w górę.
Wreszcie do Chorwacji z Kadrą Narodową młodziczek w boksie jako trener współpracujący wyjechał trener sekcji bokserskiej klubu Przemysław Leniec oraz młodziczka Antonina Jechalik. W Zagrzebiu odbywał się 10 międzynarodowy turniej bokserski “Zagreb Open” w którym swoje reprezentacje wystawiło 12 krajów. Polskie młodziczki w komplecie stanęły na podium zdobywając 3 złote i 1 srebrny medal. Najmłodsza w tym gronie pilanka Antonina Jechalik z powodu braku rywalek w swojej kategorii wiekowej stoczyła trzy walki nie punktowane korzystając z międzynarodowego towarzystwa mierząc się między innymi z zawodniczkami z Węgier.
Szkoleniowcy pilskiego klubu mimo braku medali są zadowoleni z występów swoich podopiecznych. Oczywiście ambicje zarówno trenerów ale przede wszystkim samych zawodników celują w te najwyższe cele ale kolejne doświadczenie zdobyte w walkach z najlepszymi zawodnikami na świecie tylko przybliża ich do najwyższych laurów.
Sporty Walki Piła