No i będzie remont Jastrzębiej! Fizycznie – w 2023 roku

Interwencje Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Mieszkańcy ulicy Jastrzębiej na Motylewie mówią swojej ulicy – DOŚĆ! Wyrwy, koleiny, dziury, z którymi zmagają się każdego dnia, są nie tylko bardzo uciążliwe, ale i niebezpieczne, zarówno dla zmotoryzowanych jak i pieszych. Wzięli więc sprawy w swoje ręce i wystosowali petycję do radnych Rady Miasta Piły, w której poprosili o remont drogi. Ich prośba okazała się skuteczna… 

Pismo do pilskich rajców, to inicjatywa Anny Walkowiak. W  lipcu br. kobieta osobiście zebrała pod sporządzoną przez siebie petycją podpisy mieszkańców osiedla przy Jastrzębiej. Dokument przekazała radnej Gabrieli Milskiej, która  już w formie interpelacji złożyła go władzom miasta.

Czytamy w niej m. in. “Mieszkańcy zwracają się z prośbą podjęcia natychmiastowych działań w sprawie remontu drogi – ulicy Jastrzębiej w Pile. Motywują to fatalnym stanem przedmiotowej drogi twierdząc, że wymaga ona natychmiastowej interwencji.

Dlaczego? Ponieważ  zdaniem mieszkańców “uszkodzenia i nierówności nawierzchni uniemożliwiają bezpieczny przejazd nawet z małą prędkością. A potężne dziury oraz koleiny narażają na poważne uszkodzenia zawieszenia, podwozia karoserii jeżdżących tam samochodów”.

“Korzystanie z tej drogi stało się niezwykle niebezpieczne i uciążliwe dla pieszych, zwłaszcza dla dzieci. Należy podkreślić, że opisywana droga jest jedynym szlakiem komunikacyjnym, łączącym mieszkańców z drogą powiatową prowadzącą  do centrum miasta. Obecnie prowizoryczne utwardzenie drogi jest niewystarczające, ponieważ ze względu na brak odwodnienia, utwardzenie piaskiem jest wymywane. Poprawki generują koszty, a niestety nie dają satysfakcjonującego efektu” – czytamy w interpelacji.

Jak podkreśla radna Milska, MZK i mieszkańcy wielokrotnie zwracali się z prośbą o wyremontowanie i położenie asfaltu na przedmiotowym odcinku ulicy Jastrzębiej, która – przypomnijmy – miała być drogą dojazdową na budowę osiedla, którą skonstruowano z płyt betonowych pokrytym asfaltem.

Czy mieszkańcy Jastrzębiej doczekają się w końcu remontu swojej ulicy? Tak. W odpowiedzi na interpelację radnej, zastępca prezydenta Krzysztof Szewc zapewnił, że “prace przygotowawcze do rzeczonej inwestycji już się rozpoczęły (..), a właściwa faza inwestycyjna, polegająca na  wykonaniu robót drogowych, planowana jest na 2023 rok.

Oto pełna odpowiedź Krzysztofa Szewca:

(Red.)