Mieszkańcy gminy Trzcianka chcą reaktywacji powiatu trzcianeckiego?

Czarnków Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA.  Rozpoczęły się konsultacje społeczne  dotyczące podziału obecnego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego na powiat czarnkowski i powiat trzcianecki.

– (…)Jesteśmy po opinii pana wojewody i po podjęciu uchwały przez Radę Miejską Trzcianki. Rozpoczynamy konsultacje, które potrwają do połowy października tego roku. W  późniejszym okresie czasu nasze konsultacje przedstawimy Radzie Powiatu Czarnkowsko- Trzcianeckiego  i do końca roku złożymy wniosek do pana wojewody, który po opinii w następnym roku przedstawi  stanowisko  Prezesowi Rady Ministrów. Mam nadzieję i wierzę w to, że w lipcu 2019 będziemy mieć pozytywną opinię, by móc reaktywować Powiat Trzcianecki (…) ? mówi burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki            w specjalnym nagraniu skierowanym do mieszkańców gminy Trzcianka  dostępnym m.in. na stronie internetowej miasta (www.trzcianka.pl).

Swoją opinię mieszkańcy mogą wyrazić na kartach konsultacyjnych dostępnych w Urzędzie Miejskim w Trzciance. W konsultacjach może wziąć udział każda osoba zamieszkująca gminę, bez względu na wiek.

***

Przypomnijmy. Powiat trzcianecki istniał  w latach 1945- 46 oraz  1959-75  na terenie obecnych powiatów: czarnkowsko – trzcianeckiego i pilskiego. Jego ośrodkiem administracyjnym była Trzcianka.

Pod koniec 2017 r. w Trzciance zawiązał się społeczny komitet na rzecz reaktywacji powiatu trzcianeckiego. Według projektu miałby on obejmować  Miasto i Gminę Trzcianka, M i G Wieleń, M i G Krzyż Wielkopolski oraz Gminę Drawsko.

(Red.)

 pl. wikipedia.org