Milion testów na COVID-19 sprzedano w aptekach w sierpniu. W statystykach Ministerstwa Zdrowia ich nie ma

Biznes Interwencje kraj Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Zdrowie

Choć ministerialne statystyki wskazują, że szósta fala pandemii koronawirusa opada, to coraz trudniej oszacować, ilu Polaków naprawdę choruje na COVID-19. Sierpień był rekordowy, jak na tą porę roku, pod względem sprzedaży testów na obecność SARS-CoV-2 w aptekach. Farmaceuci sprzedali ponad milion opakowań.

  • Polacy coraz częściej “badają się” na obecność koronawirusa w zaciszu domu. Potwierdzają to statystyki sprzedaży testów w aptekach
  • Z danych publikowanych przez PEX PharmaSequence wynika, że od 1 do 30 sierpnia kupiliśmy ponad milion opakowań testów. Już w pierwszych dwóch tygodniach miesiąca sprzedaż osiągnęła blisko 60 proc. wszystkich zakupionych w lipcu testów
  • Ile z nich dało wynik pozytywny, pozostaje niewiadomą. Dlatego eksperci coraz częściej wracają do tematu testowania. Zdaniem prof. Miłosza Parczewskiego dostęp do testów antygenowych powinien być powszechniejszy, a wyniki powinny być rejestrowane.

polecamy: źródło/ więcej Milion testów na COVID-19 sprzedano w aptekach w sierpniu. W statystykach Ministerstwa Zdrowia ich nie ma (rynekzdrowia.pl)

MONIKA CHRUŚCIŃSKA- DRAGAN • Źródło: RYNEK ZDROWIA

Fot. PAP/Zbigniew Meissner