Miłosz Bogucki Mistrzem Świata juniorów w K1!

Najnowsze Piła Sport

PIŁA. We włoskim Lido di Jesolo zakończyły się Mistrzostwa Świata kadetów i juniorów w kickboxingu. W imprezie wystąpiła liczna reprezentacja Polski we wszystkich formułach kickboxingu a wśród nich dwóch reprezentantów pilskich Sportów Walki Xavier Rzeszut i Miłosz Bogucki. Obaj wystąpili w formule K1, czyli najtwardszej i najbardziej widowiskowej formule kickboxingu.​

Jako pierwszy do rywalizacji przystąpiła Xavier Rzeszut, który w pierwszym pojedynku spotkał się od razu z aktualnym Mistrzem Europy z Mołdawii. Niestety tego dnia lepszy okazał się przeciwnik i Rzeszut rywalizację zakończył poza strefą medalową.

Miłosz Bogucki turniej rozpoczął od efektownej wygranej z reprezentantem Kazachstanu, natomiast w ćwierćfinale czekał już zawodnik z Francji, złoty medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Europy. Po trzech świetnych rundach sędziowie nie mieli wątpliwości i to nasz zawodnik awansował do strefy medalowej! Półfinał z kickboxerem ze Słowacji przebiegał pod dyktando Boguckiego, który nie pozostawił cienia wątpliwości że zasłużył na awans do wielkiego finału!
Wreszcie w walce finałowej pilanin spotkał się z Naujokasem Arnestasem z Litwy i po raz kolejny przez wszystkie trzy rundy w pełni dominował nad swoim przeciwnikiem! Pewne zwycięstwo i tytuł Mistrza Świata juniorów trafił do pilanina Miłosza Boguckiego!
Bogucki mimo młodego wieku (17 lat) jest już bardzo utytułowanym zawodnikiem. W swojej karierze ma już na koncie brązowy medal Mistrzostw Europy, wiele medali Mistrzostw Polski i to zarówno w kick boxingu jak i w boksie!
Klubowymi trenerami Boguckiego są Przemysław Drajer (kickboxing) i Przemysław Leniec (boks).
Złoty medal Mistrzostw Świata to największe osiągnięcie w dotychczasowej historii klubu! Trenerzy pilskich Sportów Walki przyznają, że największym ich marzeniem jest to aby któryś z ich wychowanków zdobył medal Igrzysk Olimpijskich a Bogucki jest na pewno jednym z tych zawodników który ten cel w przyszłości może osiągnąć!
Sporty Walki Piła