Minister podziękował za misję w Grecji

Chodzież Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. 23 grudnia odbyła się uroczysta zmiana służby w JRG PSP w Chodzieży, podczas której wręczono podziękowania od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za udział w misji „Grecja 2021” oraz awanse. Podczas uroczystej zmiany służby Komendant Powiatowy PSP w Chodzieży mł. bryg. Adam Grunwald wraz z Dowódcą JRG PSP st. kpt. Maciejem Zwierzykowskim, wręczyli podziękowania od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego za odwagę i profesjonalizm podczas gaszenia pożarów lasów w Grecji.

Okolicznościowe podziękowania, flagę Polski oraz emblemat na ramię otrzymali strażacy, którzy uczestniczyli w gaszeniu pożarów lasów w Grecji w sierpniu 2021 roku:
– st. kpt. Maciej Nowak.
– kpt. Artur Binkowski.
– mł. kpt. Jakub Stoupiec.
– asp. sztab. Dominik Gapiński.
– st. asp. Kamil Gapiński.
– st. ogn. Waldemar Lasota.
– ogn. Krzysztof Majewski.
– mł. ogn. Arkadiusz Gawron.
– st. sekc. Maciej Durski.
– sekc. Artur Krasnopolski.

Ponadto podczas uroczystej zmiany służby Komendant Powiatowy PSP w Chodzieży mł. bryg. Adam Grunwald wręczył st. kpt. Maciejowi Zwierzykowskiemu, Decyzję Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Dariusza Matczaka. St. kpt. Maciej Zwierzykowski został wyznaczony na Dowódcę Pododdziału Wielkopolskiego Odwodu Operacyjnego: Kompani PIŁA, czyli kompanii składającej się z sił i środków jednostek ochrony przeciwpożarowej północnej Wielkopolski.

Mł. kpt. Jakub Stoupiec odznaczony został Brązową Odznaką ,,Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Odznaczenie nadał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński za ratowanie życia i ochronę mienia, m.in. podczas misji pomocy Grekom w walce w pożarami lasów. Poza tym mł. kpt. Jakub Stoupiec otrzymał Decyzję Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży: awans na stanowisko młodszy specjalista w Sekcji kontrolno – rozpoznawczej.

Gratulujemy wyróżnionym i awansowanymi oraz życzymy dalszych sukcesów i awansów!

mł. bryg. Leszek Naranowicz
Fot. kpt. Jakub Nowak