MODERNIZACJA WAŻNEGO ODCINKA DROGI STARA ŁUBIANKA – DOBRZYCA

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Trwa intensywna modernizacja dróg powiatowych. Do końca listopada wyremontowana będzie kolejna droga na odcinku Stara Łubianka – Dobrzyca.

Stanowi ona ważne połączenie drogi krajowej nr 10 i nr 11 w tych miejscowościach, a jej remont z pewnością przyczyni się do podwyższenia bezpieczeństwa kierowców i komfortu jazdy.

Starosta Pilski Eligiusz Komarowski oraz Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile podpisali już umowę z wykonawcą tego zadania – firmą Redon Nakło Sp. z o.o.
Z kolei kilka dni wcześniej przedstawiciele Powiatu Pilskiego podpisali umowę z Adamem Standio, nadleśniczym Nadleśnictwa Zdrojowa Góra, na przekazanie z Funduszu Leśnego dofinansowania w wysokości ponad 800 tys. zł na przebudowę tego odcinka drogi.

Odcinek, który zostanie wyremontowany, ma także duże znaczenie gospodarcze; służy prowadzeniu gospodarki leśnej przez Nadleśnictwo Zdrojowa Góra.
Całkowita wartość inwestycji to ok,1,1 mln zł. Przebudowa obejmie wzmocnienie istniejącej nawierzchni na odcinku około 700 m, poszerzenie drogi, wykonanie poboczy, zjazdów, m.in. do działek leśnych. Droga będzie na nowo oznakowana.

powiat.pila.pl