MOTOCYKL RÓWNA SIĘ ADRENALINA I PRZYJEMNOŚĆ- WSZYSTKO TO MUSI ŁĄCZYĆ BEZPIECZEŃSTWO

Najnowsze Podróże Wałcz Wydarzenia

Policjanci wałeckiej drogówki rozpoczęli kontrole poruszających się po drogach motocyklistów. Coraz cieplejsze temperatury powietrza to warunki sprzyjające motocyklistom. Policjanci apelują aby kierować się rozsądkiem- nie stwarzać ryzyka dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Przyjemność i adrenalina związana z jazdą motocyklem musi łączyć się z bezpieczeństwem na drodze. Bark doświadczenia jazdy, nadmierna prędkość, brak rozwagi, wyobraźni i rozsądku to główne przyczyny wypadków. Podczas zdarzenia drogowego motocyklista narażony jest na większe ryzyko wypadku niż kierowca samochodu i doznaje tym samym poważniejszych urazów.

Życzliwość, uprzejmość oraz ostrożność to cechy, które powinny przyświecać wszystkim kierowcom zarówno jednośladów jak i samochodów. Podczas działań policjanci przypominali o stosowaniu prędkości do warunków ruchu, wyraźnym sygnalizowaniu zamiaru wykonania manewru, obserwowaniu drogi, patrzeniu w lusterka i kulturze jazdy.

Zaś kierowcom samochodu, że zanim rozpoczną wyprzedzanie powinni upewnić się, że mogą manewr wykonać bezpiecznie i aby pamiętali o tzw. martwych punktach.  W ubiegłym roku policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 20 motocyklistów, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, jednemu z nich zatrzymali dokument prawa jazdy za tzw. „50 plus”.

Na terenie powiatu wałeckiego odnotowano dwa wypadki drogowe z udziałem motocyklistów, w tym jeden śmiertelny. Niestety wczoraj (09.05.br) w godzinach popołudniowych na ulicy Budowlanych w Wałczu doszło do wypadku 54 letniego motocyklisty z pojazdem osobowym.  Jak wstępnie ustalili policjanci do zdarzenia doszło w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo, gdzie kierujący osobówką nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorem marki Harley. Motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Pamiętajmy! Te z pozoru proste czynności mają ogromne znaczenie w ruchu drogowym i mogą uratować życie.

 

KPP Wałcz