Teatrzyki kamishibai i akcja Cała Polska czyta dzieciom w VIVO! Piła

Najnowsze Piła Wydarzenia

W środę, 18 maja, w VIVO! Piła w ramach akcji Cała Polskaczyta dzieciom odbędzie się happening czytelniczy, organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Pile we współpracy z Księgarnią Świat Książki.W pilskim VIVO! prezentowane będą tzw.teatrzyki kamishibai oraz opowiadania w języku polskim i ukraińskim. Gościem wydarzenia będzie powieściopisarz Tomasz Brewczyński. Inicjatywa powstała w związku z Tygodniem Bibliotek.

Czytanie wzbogaca słownictwo, rozwija kreatywność oraz wyobraźnię, poprawiakoncentrację i… jest też świetną zabawą.Przekonają się o tymmaluchy z pilskich przedszkolii najmłodsi klienci VIVO! podczas akcji Cała Polska czyta dzieciom.W ramach inicjatywy, w VIVO!,zaplanowano kilka 30-minutowych sesji czytelniczych, w czasie których księgarze oraznauczyciele-bibliotekarze z Biblioteki Pedagogicznej w Pilezaprezentują teatrzykikamishibai, czyli japońską technikę opowiadania. Na miejscu nie zabraknie również autora „pilskich” powieści, Tomasza Brewczyńskiego, który odczyta bajki dla dzieci. Dodatkowo, po każdej sesji w języku polskim przewidziano czytanie w języku ukraińskim.

Z przyjemnością włączamy się we wszelkie przedsięwzięcia, którym towarzyszy edukacyjny charakter. Tym razem, wspólnie z organizatorami inicjatywy, akcję dedykujemy grupom przedszkolnym z lokalnych placówek.Natomiast oczywiście każde dziecko, które zechce wziąć udział w wydarzeniu, będzie mogło dołączyć i wysłuchać opowiadań. Mamy nadzieję, że uda nam się zachęcić najmłodszych do nauki czytania, a ich rodzicówprzekonać do zalet wspólnej lekturymówi Magdalena Drzewiecka, Center Manager VIVO! Piła

Happening czytelniczyodbędzie się w środę, 18 maja, w godz. 10:00-13:00 w VIVO! Piław strefie foodcourt.Patronem akcji jest Fundacja ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom.Serdecznie zapraszamy!

 

Klaudyna Łagocka
Open Media