Multirecydywista z kolegą ukradli elektronarzędzia

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Było ich dwóch. Latem br. z terenu budowy ukradli elektronarzędzia. Początkowo tę sprawę umorzono, jednak kryminalni nie odpuścili i kontynuowali śledztwo. Do skutku… 

Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży w sierpniu tego roku dostała zgłoszenie o kradzieży z włamaniem na terenie budowy w Chodzieży.

-Z miejsca tego skradziono elektronarzędzia o wartości blisko 7 tysięcy złotych – mówi asp. Karolina Smardz-Dymek z chodzieskiej Policji.

Jak dodaje, początkowo, z uwagi na niewykrycie sprawcy przestępstwa, postępowanie umorzono, jednakże kryminalni, którzy zajmowali się wyjaśnianiem sprawy, nie odpuścili. W październiku wpadli na trop przestępców.

-Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Chodzieży w wieku 35 i 24 lat. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, której dopuścili się działając wspólnie i w porozumieniu. Jednemu z mężczyzn, z uwagi na przeszłość kryminalną, będzie uzupełniony zarzut o działanie w warunkach multirecydywy. Oznacza to, że sprawca uprzednio skazany w warunkach recydywy dopuścił się podobnego przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia kary. Teraz grozi mu nawet piętnaście lat więzienia – wyjaśnia oficer prasowy KPP w Chodzieży.

Kryminalni odzyskali także część skradzionego mienia.

(Red.)
Fot. ilustracyjne