Mundurowi patrolowali jezioro Zaleskie

Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Patrol wodny czuwał nad bezpieczeństwem wypoczywających nad jeziorem Zaleskim w Złotowie. Mundurowi wykorzystując łódź motorową kontrolowali osoby korzystające z wodnych środków transportu, których na jeziorze jest sporo.

Sezon wakacyjny zbliża się ku końcowi, ale policyjni „wodniacy” intensywnie pracują. W miniony weekend funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie wraz z mundurowymi Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu pełnili służbę na jeziorze Zaleskim w Złotowie. Obecność stróżów prawa miała wesprzeć ratowników WOPR-u dbających na co dzień o bezpieczeństwo i porządek nad jeziorami powiatu.

W trakcie weekendowej służby policjanci kontrolowali jednostki pływające, ich wyposażenie, wymagane uprawnienia oraz trzeźwość sterników. Sprawdzali również miejsca wykorzystywane przez wędkarzy i pozwolenia na połów ryb.

Podjęte działania miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim korzystającym ze złotowskiego akwenu, na którym w weekendowe dni można zaobserwować wiele jednostek pływających wyposażonych w silniki, jak również rowery wodne i kajaki.

Najczęstsze wykroczenia z jakimi spotkali się policjanci to:

– brak właściwego wyposażenia jednostki pływającej w środki ratunkowe,

– brak oznakowania łodzi,

– brak uprawnień do pływania jednostką z silnikiem powyżej 10 KW

Policja przypomina: Ustawa o Żegludze Śródlądowej reguluje sprawy związane z uprawnieniami żeglugi na wodach śródlądowych uznanych za żeglowne na podstawie przepisów Prawa Wodnego.

(Red.)/KPP Złotów
Fot. KPP Złotów