Kryminalni z Chodzieży rozbili dwie grupy przestępcze. Zatrzymali 9 mężczyzn

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. W ostatnim czasie policjanci KPP w Chodzieży rozbili dwie grupy, które dokonywały na terenie powiatu chodzieskiego kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Łącznie zatrzymano dziewięć osób w wieku od 17 – 32 lat.

Od kilku miesięcy policjanci KPP w Chodzieży otrzymywali zgłoszenia dotyczące włamań oraz kradzieży na terenie powiatu chodzieskiego. Po szczegółowej analizie wszystkich otrzymanych zgłoszeń ustalili, że na terenie powiatu działały niezależnie od siebie dwie grupy przestępcze. Podjęte przez kryminalnych czynności pozwoliły na zatrzymanie łącznie dziewięciu osób i rozbicie obu grup trudniących się przestępczym procederem.

Pierwsza grupa działała w okresie od maja do sierpnia bieżącego roku. Na podstawie zebranych informacji chodziescy kryminalni ustalili, że 4 osoby w wieku 26 – 32 lat dokonały szeregu kradzieży i kradzieży z włamaniem na terenie powiatu chodzieskiego. Mężczyźni ci włamywali się do altan, pomieszczeń gospodarczych, domków letniskowych, jak również dokonywali kradzieży z terenów prac budowlanych. Ich łupem padały najczęściej elektronarzędzia, sprzęt wędkarski, piły spalinowe, jak również urządzenia budowlane. Łączna wartość strat opiewa na kwotę blisko 20 tysięcy złotych. Część skradzionych rzeczy udało się odzyskać policjantom. Każdy z mężczyzn usłyszał po kilka zarzutów dotyczących kradzieży oraz kradzieży z włamaniem w zależności od tego, który z nich brał udział w poszczególnych kradzieżach i włamaniach. Dodatkowo w miejscu zamieszkania jednego z nich policjanci znaleźli narkotyki w postaci amfetaminy. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności – informuje asp. Karolina Smardz-Dymek, oficer prasowy KPP w Chodzieży.

W drugiej sprawie zebrany materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie 5 mężczyzn w wieku 17 – 20 lat.

-Kryminalni ustalili, że osoby te dokonywały włamań między innymi do sklepów spożywczych, pomieszczeń gospodarczych oraz placówki wychowawczej na terenie powiatu chodzieskiego. Mężczyźni kradli najczęściej elektronarzędzia, urządzenia budowlane, ale także artykuły spożywcze i wyroby tytoniowe. Suma oszacowanych strat wyniosła ponad 10 tysięcy złotych. Również i w tej sprawie policjantom udało się odzyskać część skradzionych rzeczy – mówi Smardz-Dymek.

Mężczyznom za popełnione przestępstwa kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz paserstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(Red.)
Fot. KPP Chodzież