Na asfaltową Pracowniczą trzeba jeszcze poczekać

Interwencje Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. -Mamy XXI wiek, a droga, po której musimy się poruszać jest rodem ze średniowiecza – skarżą się mieszkańcy ulicy Pracowniczej. Twierdzą, że po każdych większych opadach deszczu droga zmienia się w wielkie jezioro, które uniemożliwia przemieszczanie się, zwłaszcza suchą nogą. Czy doczekają się asfaltowej jezdni i chodników? I kiedy?

W sprawie “swojej” ulicy mieszkańcy interweniowali w urzędzie miasta już w ubiegłym roku. Jednak – jak mówią – do dzisiaj nic nie zostało zrobione. Ta inwestycyjna stagnacja na Pracowniczej – jak dowiedzieliśmy się u źródła – może niestety jeszcze trochę potrwać, jednak finalnie mieszkańcy doczekają się drogi z prawdziwego zdarzenia.

-Budowa tej drogi dzieli się na poszczególne etapy. Pierwszym z nich jest wytyczenie prawidłowego przebiegu pasa drogi gminnej zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Miasta Piły i wykonaniem czynności formalno-prawnych zmierzających do uzyskania pozwolenia na budowę. Kolejne etapy realizacji to budowa kanalizacji deszczowej i roboty drogowe, czyli wnioskowana budowa drogi – informuje Piotr Gadzinowski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Pile podkreślając: -Do czasu uzyskania odpowiednich pozwoleń na realizację tego zadania Zarząd Dróg i Zieleni w Pile, będzie okresowo wykonywać naprawę tego odcinka utwardzając tymczasowo nawierzchnię materiałem z kruszywa w ramach bieżącego utrzymania dróg gminnych, a po zabezpieczeniu środków na ten cel w budżecie miasta, podejmie działania zmierzające do budowy – dodaje P. Gadzinowski.

Tak więc mieszkańcom nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i solidne kalosze, które przetrwają jeszcze wiele ulewnych deszczy. Wiele – bo chociaż zapytaliśmy magistrat o przybliżony termin budowy drogi, odpowiedzi nie uzyskaliśmy. Można więc wnioskować, że do oczekiwanego przez mieszkanców finału upłynie jeszcze trochę czasu.

Dla zainteresowanych: sprawę ulicy Pracowniczej zna i monitoruje radna Maria Kubica. I to z nią można się kontaktować w razie pytań i wątpliwości.

(Red.)
Fot. Mieszkaniec ul. Pracowniczej