Na motorowerze z zakazem prowadzenia pojazdów

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

PODGAJE. Kierowcę motoroweru zatrzymali do kontroli drogowej funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki. Po sprawdzeniu w systemach Policji wyszło na jaw, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do grudnia 2023 roku.

W Podgajach funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki zwrócili uwagę na kierującego motorowerem marki Zipp mężczyznę.

?Funkcjonariusze przypuszczali, że jest to osoba, która ma zakaz prowadzenia pojazdów. Postanowili więc zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Intuicja mundurowych nie zawiodła. Motorowerzysta ? 27-letni mieszkaniec gminy Okonek ? posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do grudnia 2023 roku ? informuje podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

Podkom. Forecki przypomina: Przestępstwo z art. 244 k.k. polega na niezastosowaniu się do zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonego przez sąd w związku z wcześniej popełnionym przez kierowcę przestępstwem.  Popełnia je osoba, która np. kieruje samochodem po drodze publicznej pomimo, że wcześniej została skazana i wiąże ją kilkuletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnienie przestępstwa z art 244 k.k. grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności .

Za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych mieszkaniec gminy Okonek odpowie teraz przed sądem.

(Red.)
Fot. KPP Złotów