Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych

kraj Najnowsze Piła Wydarzenia

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych.

W Sali Herbowej uhonorowano: Krzyżami Kawalerskimi Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżami Zasługi oraz Medalami Stulecia Odzyskanej Niepodległości 28 osób.Towarzyszyły im rodziny i przyjaciele.

I Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska, która reprezentowała Wojewodę Wielkopolskiego Michała Zielińskiego zaznaczyła w swoim przemówieniu:

– Kiedy w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, pełnej wyzwań i lęku o bezpieczną przyszłość świata, jaki dotychczas znamy, pojawia się wartość wyższa, cel, ku któremu możemy zmierzać, nabieramy pewności, że nasze życie wypełnia sens. Państwo pokazujecie, że obszary, w których działacie mogą inspirować, napędzać do twórczego działania, że jesteście ważną częścią Waszych lokalnych wspólnot i Małych Ojczyzn. Bardzo Wam za to dziękuję – także w imieniu wojewody Michała Zielińskiego.

Wśród odznaczonych byli m.in. lokalni patrioci, dawcy krwi, samorządowcy, strażacy-ochotnicy, osoby dbający o rozwój małych ojczyzn. Na zakończenie uroczystości głos zabrali: Edmund Andrzej Radziszewski – w imieniu uhonorowanych oraz poseł Marta Kubiak.