Nie bądźmy obojętni wobec bezdomnych

Interwencje Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i zimne noce to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi, zwłaszcza tych bez dachu nad głową oraz samotnych seniorów i osób nieporadnych. Policjanci każdego roku na bieżąco sprawdzają miejsca, w których osoby bezdomne próbują szukać schronienia zwłaszcza w sezonie jesienno- zimowym. Tak też jest w powiecie wałeckim. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu.

Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Okres jesienno- zimowy to ciężki czas dla ludzi bezdomnych. W okresie tym wielu z nich umiera z powodu wychłodzenia organizmu. Każdego roku o tej porze funkcjonariusze wałeckiej komendy sprawdzają i kontrolują miejsca, w których osoby bezdomne szukają schronienia przed zimnem.

Często są to opuszczone budynki, altanki działkowe, klatki schodowe oraz tereny kolejowe. Działania te prowadzą wspólnie ze strażą gminną czy miejską oraz pracownikami instytucji pomocowych. Niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia osób bezdomnych, ale również dla osób samotnych i w podeszłym wieku. Dotyczy to także osób nietrzeźwych przebywających na zewnątrz.

Pamiętajmy, że każdy z nas może pomóc osobie bezdomnej. Kiedy widzimy, że taka osoba potrzebuje pomocy, warto poinformować o tym odpowiednie służby: straż miejską lub Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, policję. Osoby w kryzysie bezdomności mogą liczyć na wsparcie miasta. Na terenie miasta Wałcza działa ogrzewalnia dla osób potrzebujących schronienia na ul. Budowlanych 9.

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu oraz z policyjnej platformy- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Telefon alarmowy 112

Straż Miejska – (67) 2584471 w. 17,21,34,43 / tel. kom. 531-393-137

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej- 48 67 258 00 65

Asp. Beata Budzyń
KPP Wałcz